Výstava Picassa v Hamburku

Bucerius Kunst Forum v severoněmeckém Hamburku připravilo zajímavou výstavu věnovanou bohaté tvorbě malířského génia Pabla Picassa s názvem „Picasso – Okno do světa“. Výstava bude zahájena 6. února a potrvá do 16. května.

Pablo Picasso - Atelier (1955)
Pablo Picasso – Atelier (1955)

Okno je důležitým motivem Picassovy tvorby. Prolíná se celým jeho dílem bez ohledu na období, tak jak se k němu sám umělec opětovně vracel. Okno je pro Picassa více než jen každodenní předmět. Okno propojuje umělcův svět se světem jeho diváků a představuje tak mezilidské vztahy.Stává se prvkem sebereflexe. V pozdějším díle je použito i jako symbol umělce samotného – autoportrét a tento motiv přenesl dokonce i do svých básní. Pohled z okna ateliéru byl pro Picassovu práci vždy výzvou. Je symbolem vize a zkoumání, a proto se dostalo i do názvu výstavy.

Na výstavě bude k vidění na 40 obrazů, kreseb a tisků ze všech období Picassovy tvorby a také 50 nahrávek a fotografií od fotografů jako Robert Doisneau,Edward Quinn nebo David DouglasDuncan. Na výstavě se zápůjčkami podílejí Muzeum Picasso Barcelona, Muzeum Picasso Málaga, Muzeum Picasso Paříž,TateLondýn, Centre Pompidou Paříž,Muzeum moderního umění v New Yorku a další významné instituce. K výstavě je připraven dvousetstránkový katalog s reprodukcí všech děl a bohatý doprovodný program.

[box]

  • Další informace o výstavě najdete na buceriuskunstforum.de
  • Otevírací doba: denně 11–19 hodin, ve čtvrtek do 21 hodin
  • Vstupné: 8€/snížené 5€, pondělní zvýhodněná cena 5€
  • Z Prahy se do Hamburku dostanete za hodinu letu např. s leteckou společností Eurowings

[/box]

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button