Výstava nejstarších stromů

V pražském Škodově paláci se otevřela fotografická výstava Za nejstaršími stromy metropole. Až do konce června si návštěvníci mohou prohlédnout zajímavosti o památných stromech a inspirovat se také cyklistickými trasami, které vedou kolem památných stromů.

Jasan v Čakovicích Zdroj: prazskestromy.cz

Jasan v Čakovicích Zdroj: prazskestromy.cz

Cyklistických tras je připraveno celkem pět a vedou v okrajových částech města. „Nejdelší měří 40 km a cestou můžete vidět 58 chráněných velikánů“, dodal Aleš Rudl, dendrolog a autor výstavy.  Trasy je možné stáhnout na webu www.prazskestromy.cz do přístroje GPS a pak už vás navigace sama povede.

Praha čítá nyní celkem 200 Památných stromů. Posledním přírůstkem je topol bílý u Satalic, který je dle svého obvodu kmene nejmohutnějším památným stromem svého druhu v celé ČR. Uvádí se, že nejstarší strom v Praze je dub Karel v Kolodějích, který vysadil podle pověsti císař a král Karel IV. v roce 1359. „Pověst je třeba brát trochu s rezervou, pravděpodobnější je, že dub byl zasazen zhruba o sto let později, tedy za vlády Jiřího z Poděbrad,“ upřesňuje Aleš Rudl.

Výstava je otevřena v Jungmannově ulici 29/35 v zákaznickém centru Opencard každý všední den: po, st od 8 do 20 hodin, út, čt od 8 do 18 hodin, pá od 8 do 15:30 hodin. Vstup je volný.

Výstavu připravil dendrolog Aleš Rudl ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Botanickou zahradou Praha.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..