Zprávy

Vysoké Tatry jsou podle Lonely Planet nejlepší letní evropskou destinací

Turistický průvodce Lonely Planet označil slovenské Vysoké Tatry pro letošní rok za nejlepší prázdninovou destinaci v Evropě.

Foto: Pixabay

Kromě Slovenska se v žebříčku také objevily španělská metropole Madrid, chorvatská Istrie nebo islandské pobřeží.

Cestovatelům průvodce na Slovensku doporučuje hlavně pozorování divoce žijící zvěře včetně medvědů, vlků, rysů nebo kamzíků. Do čela žebříčku Vysoké Tatry vynesly i horské výstupy, například na nejvyšší horu Gerlachovský štít, a pohostinnost na horských chatách.

Seznam má sloužit jako inspirace k cestám po Evropě. „Žebříček nejlepších letních destinací v Evropě na rok 2019 představuje destinace, kam je v tuto chvíli nejlepší začít plánovat cestu,“ řekl zástupce Lonely Planet Tom Hall.

Druhé místo obsadilo španělské hlavní město Madrid, které podle průvodce turisté často opomíjejí kvůli Barceloně na východním pobřeží. Metropole může nabídnout nejlepší noční život v celé Evropě a udržitelný životní styl, uvádí průvodce.

Mezi tři nejlepší se dostala ještě pobřežní cesta na severu Islandu, kde údajně ani v turisty oblíbené zemi mnoho lidí nepotkáte. Osm set kilometrů dlouhá a nově otevřená turistická trasa vede přes 21 vesnic a čtyři ostrovy a lze na ní vidět okouzlující krajinu s vodopády a ledovci nebo si užít zimní sporty a pozorování velryb.

V žebříčku se umístily také Itálie, Skotsko, Francie, Švýcarsko a také Chorvatsko a Bosna a Hercegovina. Podle Lonely Planet stojí za to navštívit také celé Lichtenštejnsko, malou alpskou zemi, kterou lze kompletně obejít za pár dní.

1. Vysoké Tatry Slovensko
2. Madrid Španělsko
3. Arktická pobřežní cesta Island
4. Hercegovina Bosna a Hercegovina
5. Bari Itálie
6. Shetlandy Skotsko
7. Lyon Francie
8. Lichtenštejnsko  
9. Vevey Švýcarsko
10. Istrie Chorvatsko

ČTK

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button