DopravaMICE

Výroční konference CEPA EXPO 2013 v Praze

Za necelé dva týdny přivítá Praha již čtvrtý ročník nejvýznamnější akce v oblasti soukromé letecké přepravy ve střední a východní Evropě. Záštitu nad výroční konferencí CEPA EXPO 2013, která se uskuteční ve dnech 26.-28. listopadu 2013 v Kongresovém centru Praha, převzala kromě Hlavního města Prahy také ministerstva průmyslu a obchodu a zahraničních věcí.

Foto: www.cepaexpo.com
Foto: www.cepaexpo.com

Již počtvrté se tak Praha stane hlavním městem leteckého průmyslu nejen ve střední a východní Evropě. Akce se zúčastní přes 150 delegátů z řad top managementu nejvýznamnějších hráčů světového leteckého byznysu.

„Česká republika je dlouhodobým centrem privátní letecké přepravy ve střední a východní Evropě a do značné míry také mostem mezi východem a západem. Nejen hojná účast špiček světového leteckého byznysu, ale i podpora představitelů hlavního města a dvou ministerstev signalizuje, o jak důležitou a prestižní akci se jedná. Za čtyři roky se nám podařilo z Prahy vybudovat jedno z center evropského leteckého průmyslu,“ říká Dagmar Grossmann, zakladatelka asociace CEPA(Central Europe Private Aviation).

Spojení soukromé a komerční letecké dopravy na obzoru?
Čtvrtý ročník konference CEPA EXPO se mimo jiné ponese v duchu synergií soukromé a komerční letecké přepravy. „Stále častěji totiž dochází k pronikání obou segmentů, které přináší zákazníkům jasně měřitelné synergie. Aeroliniím a linkovým dopravcům proto bude vyhrazen jeden celý den konference. Letošní CEPA EXPO tak bude vůbec první konferencí na světě, která spojí partnery z obou oblastí,“ přibližuje Philippe Liénard, současný předseda asociace CEPA.

Jací jsou lidé, kteří létají soukromými tryskáči?
Velmi očekávanou událostí CEPA EXPO 2013 bude odhalení výsledků unikátního průzkumu mezi tzv. „high net worth individuals“, tedy vysokopříjmovými skupinami ve střední a východní Evropě, které tvoří dominantní část klientely soukromé letecké přepravy.

Průzkum odpoví nejen na otázku, kdo jsou ti, kdo soukromými tryskáči létají, ale také na otázky, kteří lidé o nákupu či pronájmu letounů skutečně rozhodují, jaká kritéria při svém rozhodování zvažují a jaké způsoby financování k tomu využívají.

Představení nového letounu Cessna
Mezi významnými partnery, kteří se na letošním ročníku konference CEPA EXPO podíleli, najdeme všechny významné světové výrobce, společnosti jako např. Bombardier, Gulfstream, Hawker,  Embraer či Cessna.

Právě americká Cessna v Praze představí den před zahájením konference nový typ letounu Cessna Sovereign.

 

[box]Business aviation v číslech:

ČESKÁ REPUBLIKA:

1.1 Počet operátorů pro privátní přepravu: 64

1.2 Počet operátorů pro obchodní přepravu: 22

2.1 Počet business jetů pro privátní přepravu: 1

2.2 Počet business jetů pro obchodní přepravu: 30

3.1 Počet registrovaných business jetů v roce 2013: 3

Informace poskytnul: Úřad pro civilní letectví ČR

 

SLOVENSKÁ REPUBLIKA:

1.1 Počet operátorů pro privátní přepravu: neznámy

1.2 Počet operátorů pro obchodní přepravu: 17

2.1 Počet business jetů pro privátní přepravu: 3

2.2 Počet business jetů pro obchodní přepravu: 11

3.1 Počet registrovaných business jetů v roce 2013: 0

Informace poskytnul: Letecký úrad Slovenskej republiky[/box]

Více o CEPA EXPO 2013 na www.cepaexpo.com

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button