Výjimečný stav jen v Bangkoku

Turistické oblasti v Thajsku nezaznamenaly žádné problémy a panuje zde absolutní klid. Výjimečný stav byl vyhlášen od středy 22. 1. 2014 v Bangkoku a v částech přilehlých provincií Nonthaburi, Samut Prakan a Pathum Thani (do těchto provincií běžní turisté nejezdí), a to po dobu 60 dnů. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Velký Chrám, Bangkok, Thajsko Foto: Christian Haugen

Královský palác v Bangkoku, Thajsko Foto: Christian Haugen/Flickr.com

„Jedná se jen o preventivní opatření vlády k blížícím se volbám. Vzhledem k velikosti Thajska, kdy jsou turistické oblasti vzdálené od Bangkoku stovky kilometrů, turistů se tato vyhláška nijak nedotýká. Například turisticky nejoblíbenější letovisko ostrov Phuket je vzdálený 900 km od hlavního města, a ostrov Ko Samui 700 km. A proto turistům nehrozí žádná omezení či nebezpečí,“ uvedl pro TTG Ing. Tomáš Cikán, generální ředitel a spolumajitel cestovní kanceláře ESO travel.

Památky jsou otevřené

„V Bangkoku jsou otevřeny veškeré památky, včetně Královského paláce, chrámu ležícího Buddhy, Čínské čtvrti atd.. Demonstranti se koncentrují především kolem správních budov (ministerstev apod.). Přístup turistů k památkám tak není narušen. A všechny hotely jsou plně funkční,“ uvedl pro TTG Marek Němec, generální manažer cestovní kanceláře Siam Travel.

Mezinárodní letiště je vzdáleno od centra hlavního města 30 kilometrů, turisté přestupující na letišti tak nepřijdou s ničím do styku. A pokud pokračují do letoviska Pattaya, veze je autobus z letiště 70 km úplně jiným směrem od Bangkoku.

Během pobytu v dotčených oblastech doporučuje MZV dbát zvýšené obezřetnosti a informovanosti. Před odletem ze země přes letiště Suvarnabhumi se doporučuje naplánovat cestu s dostatečným časovým předstihem, tj. alespoň čtyři hodiny před předpokládaným odletem letadla, případně k přepravě využít nadzemní vlakovou linku (Airport Rail Link).

Toto opatření umožňuje vládě použít mimořádná bezpečnostní opatření jako zákaz vycházení, zákaz shromažďování, omezení šíření informací nebo omezení pro cestování či přístup do budov v provinciích, kde je výjimečný stav vyhlášen.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..