Zprávy

Vyhrajte dvě letenky do Soulu od Českých aerolinií

Zaleťte si do Soulu s Českými aeroliniemi a poznejte nejenom samotnou metropoli, ale řadu přírodních i kulturních zajímavostí Jižní Koreje.

Foto: Lenka Neužilová
Foto: Lenka Neužilová

Soul patří mezi nejrychleji se rozvíjející metropole, kombinující pulzující modernu s tradičními prvky a architekturou. Soul je branou do Jižní Koreje, kde rozhodně je co poznávat. Necelých 100 km na sever leží demarkační linie s KLDR a tzv. demilitarizovaná zóna s návštěvnickými centry, vyhlídkami i tunely prokopanými ze Severní Koreje na jih. Můžete si vybrat služby bezpočtu cestovních kanceláří nebo se vydat na vlastní pěst, ze Soulu se sem dostanete za cca 1,5 hodiny vlakem.

Jižní Korea ale není jenom Soul nebo demilitarizovaná zóna, většinu plochy Jižní Koreje pokrývají pohoří, zejména Diamantové hory. Návštěva národního parku Seoraksan s vodopády, jezírky, bizarními skalními útvary a vrcholy patří téměř k povinnostem. V národním parku leží i Sinheungsa, nejstarší buddhistický klášter na světě, i v současnosti stále fungující. Pro milovníky tepla a subtropického podnebí přijde vhod tip na návštěvu Čedžu, nejjižnějšího a jednoho z největších jihokorejských ostrovů, jemuž vévodí nejvyšší jihokorejská hora Halla-san. Nevšedním zážitkem pak může být trek kolem kráteru Sangumburi, jehož hloubka je cca 100 a šířka necelých 700 m. Samotný okruh má něco málo přes 2 km. Odpočinout a vykoupat se pak můžete na některé z četných pláží a dát si vynikající místní zelený čaj, třeba běžnější joongjak nebo výraznější a dražší sejak či woojeon.

České aerolinie v zimní sezoně 2014/2015 vypravují do Soulu pravidelné spoje v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli, s odletem z Prahy vždy v 18.30 a příletem do metropole Jižní Koreje druhý den ve 12.45. Nedělní frekvence z Prahy odlétá o více než hodinu později, v 19.45 s příletem do Soulu v pondělí ve 14.00. Lety jsou operovány letounem Airbus A330-300 vybaveným bohatým systémem palubní zábavy. Další podrobnosti a rezervaci letenek, ubytování nebo zapůjčení auta najdete na www.csa.cz nebo www.czechairlines.com.

[box]

Soutěžní otázky:

1) Veřejná doprava v Soulu je považována za nejmodernější a nejpropracovanější na světě, soulské metro svou sítí pak třetí nejdelší a vůbec nejvytíženější podzemní dráhou. Kolik kilometrů má metro v Soulu?

2) Letos uplynulo 45 let od zahájení pravidelného provozu historicky prvních dálkových letadel typu IL-62 u ČSA. Kdy byl vykonán poslední obchodní let na tomto typu letounu pod značkou Českých aerolinií?

Hrajte o dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy, tentokrát do Soulu.

[/box]

Odpovědi zasílejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy a telefonu. Odpovědi prosím zasílejte do 30. listopadu 2014.

Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci a spolupracovníci vydavatele.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button