Vyhrajte dvě letenky do Benátek s Českými aeroliniemi

Benátky jsou považovány za jedno z nejhezčích a nejfotogeničtějších měst na světě. Patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější destinace nejen v rámci Itálie, ale vůbec na světě. V průměru je denně navštíví zhruba 50 tisíc turistů. Je to magické místo, kde se vzácně propojují jedinečná poloha města na 117 ostrovech Benátské laguny s více než 177 kanály a 409 mosty, pestrý mix architektonických stylů s dominantním benátským gotickým slohem a bohatý kulturní život.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Benátky jsou rodištěm mnoha významných osobností, například Marca Pola, Tiziana nebo Antonia Vivaldiho. Město je domovem nejstaršího filmového festivalu na světě, který je zde pořádán pravidelně a nepřetržitě od roku 1932 na přelomu srpna a září. Benátky jsou vyhlášené pro svůj tradiční karneval masek, který začíná dva týdny před Popeleční středou. A v neposlední řadě jednou z neméně důležitých kulturních akcí, která každý lichý rok již od roku 1895 probíhá v Benátkách, je prestižní Benátské bienále – mezioborová přehlídka současného umění. Benátské bienále se postupně rozrostlo o další akce: Bienále architektury či Mezinárodní výstavu současného tance. Když k tomu připočtete Jaderské moře a nedaleké pláže, teplé podnebí, místní kuchyni a skvělá vína, je pochopitelné, proč Benátky opakovaně lákají turisty a cestovatele z celého světa.

České aerolinie obnovily pravidelný provoz linky do Benátek v letošní letní sezoně. Lety jsou provozovány jako sezonní do 27. září 2015. V období do 31. srpna budou ČSA do Benátek vypravovat pět zpátečních spojů týdně, v pondělí, ve středu, čtvrtek, pátek a neděli. V září pak budou v nabídce dvě týdenní frekvence, s odlety z Prahy ve čtvrtek a v neděli ve 12:20. Na spoje do Benátek České aerolinie nasazují turbovrtulové letouny ATR 42 nebo 72. Další podrobnosti včetně aktuálních nejvýhodnějších akčních nabídek letenek naleznete na webových stránkách Českých aerolinií na adrese www.csa.cz.

[box]

Soutěž

Hrajte o dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy do Benátek. I v následujících vydáních TTG můžete soutěžit o letenky Českých aerolinií do dalších destinací. Zapojit se může každý! Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci a spolupracovníci vydavatele a Českých aerolinií.

Soutěžní otázky:

  1. Benátky jsou kromě jiného známé tzv. vysokou vodou, italsky „acqua alta“. Co je to vlastně acqua alta, co ji způsobuje a kdy se v Benátkách objevuje?
  2. Kromě spojů do Benátek v současnosti provozují ČSA i další pravidelné linky z Prahy do Itálie. Do kterých měst?

Odpovědi zasílejte faxem na číslo 224 252 567 nebo odpovídejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu. Odpovědi prosím zasílejte do 30. července 2015. Pravidla soutěží najdete zde.

[/box]

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..