Vyhledávání letů Googlem opět dokonalejší

Po velké aktualizaci nyní Google Flights doporučuje i nejvhodnější okamžik pro rezervaci výhodných letů. Vyhledávač bude v budoucnu radit i s plánováním cest.

 

Vyhledávání letů pomocí Google Flights. Zdroj: Google Flights

 

Google zdokonaluje svůj vyhledávač letů a letenek Google Flights. Zanedlouho bude schopen zobrazit již nejen aktuální ceny letů, ale dokáže také spočítat, kdy se cena letenek pravděpodobně zvýší. Jestliže uživatel považuje cenu letenky stále za příliš vysokou, může si celé spojení uložit na sledovací seznam. Google jej pak o změnách cen informuje e-mailem.

Vyhledávač Google Flights rovněž doporučuje alternativní výhodnější termíny letů. Jistou nevýhodou zůstává nemožnost letenky přímo z Google Flights koupit. Stačí ovšem dole kliknout na tlačítko některého z obchodníků, jako je například Orbitz (loni obrat přes 19 miliard USD), a vyhledaný let koupit na stránce tohoto prodejce.

Google Flights patří cestovnímu plánovacímu portálu Google Destinations, který umožňuje vyhledávat i vlaková spojení a rezervovat hotely. I vyhledávání hotelů dozná s aktualizací změn. Uživatel nyní obdrží upozornění, pokud cena ubytování v hotelu poklesne. V takovém případě je odpovídající cena označena jako „Deal“. Tyto výhodné ceny lze přímo zobrazit ve výsledcích vyhledávání pomocí filtru. Hotel však ceny nemění tak hojně jako letecké společnosti, a proto u hotelů, na rozdíl od letů, nenajdete žádné sledování ani předpověď vývoje cen. Vyhledávání hotel je přístupné přímo přes webové stránky nebo přes destinace.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..