VW plánuje spustit službu sdílení elektromobilů

Německá automobilka Volkswagen hodlá v příštím roce v německých městech začít provozovat službu sdílení elektromobilů. V následujícím roce plánuje tuto službu rozšířit do velkých měst v dalších evropských zemích a také v Severní Americe a v Asii.

Volkswagen e-Golf u nabíjecí stanice. Foto: Volkswagen AG

Volkswagen podle svého dnešního oznámení hodlá tímto způsobem oslovit spotřebitele, kteří si nechtějí kupovat vlastní automobil. „Jsme přesvědčeni, že trh se sdílením automobilů má potenciál,“ uvedl člen představenstva značky VW zodpovědný za prodej a marketing Jürgen Stackmann. „Náš vozový park určený ke sdílení se bude skládat výhradně z elektromobilů,“ upozornil.

Nový generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess v dubnu prohlásil, že koncern musí výrazně zrychlit tempo při rozvoji aktivit v oblasti elektrického pohonu, automatizace řízení, digitalizace a nových služeb.

Mezi výhody sdílení automobilů patří nižší potřeba parkovacích ploch, efektivnější využívání vozů a častější využívání jiných způsobů dopravy. Ke nevýhodám patří nutnost dopředu plánovat jízdu a shánět vhodné auto, delší doba dopravy ke sdílenému autu než k vlastnímu vozu a riziko, že požadované vozidlo si v žádanou dobu nebude možné půjčit.

V České republice se sdílením aut (car sharingem) zabývají společnosti Autonapůl, CAR4WAY, AJO carsharing, SmileCar (P2P systém, v němž si uživatelé auta půjčují mezi sebou) a též P2P platforma HoppyGo.

ČTK, Newsroom TTG

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..