Vodní sporty mají v Trentinu své přírodní stadiony

Slavné jezero Garda je největším jezerem Trentina a zároveň největším jezerem v Itálii vůbec. Do Trentina zasahuje jeho severní část s městečky Torbole a Riva del Garda. Oblibu a světový věhlas si získalo především díky své charakteristické středomořské atmosféře i stálé přítomnosti větrů, které vytvářejí ideální podmínky pro provozování windsurfingu a jachtingu.

Zdroj: Trentino Tourist Office

Zdroj: Trentino Tourist Office

Garda hostí každoročně desítky mezinárodních regat a na jejích vodách se zrodilo a vyrostlo mnoho šampiónů, kteří hájili italské barvy na olympijských hrách i závodech America’s Cup. V červenci se tu odehrají dva nejdůležitější šampionáty sezony – Evropský jarní šampionát v jachtingu třídy Class a Světový šampionát mládeže v jachtingu Optimist, ve kterém změří své síly na 300 závodníků ze šedesáti zemí světa, což by měla být dokonce rekordní účast.

Západním směrem v horách, jen kousek nad Gardou, leží jezero Ledro, které je zasazené mezi okolní vrcholky hor jako drahokam. Letos se na vodách tohoto jezera odehraje například červnová regata Team Race Optimist.

vb

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..