DopravaPartnerská sekceZprávy

Vlaky RegioJet zavedou od března novou třídu „low-cost“

Partnerský článek

Nejpozději v březnu představí vlakový dopravce RegioJet pro cestující další novinku – novou třídu „low-cost“, kterou nabídne na svých dálkových vlacích v České republice a na Slovensku. Ceny jízdenek v nové třídě „low-cost“ budou u akčních nabídek začínat již na 99 Kč za danou trasu s tím, že obecný princip bude o 20 % nižší cena oproti tarifu ve třídě Standard.

 

Foto: RegioJet

„Reagujeme na rozšíření poptávky ze strany těch cestujících, kteří jednoznačně preferují nejvýhodnější cenu a nevyžadují během cesty standardní servis – spíše je pro ně nabídka občerstvení ze strany palubního personálu rušivá. Těmto cestujícím za cenu výhodnější nejméně o 20 % oproti tarifu ve třídě STANDARD nabídneme základní balíček služeb, který jim umožní v klidu pracovat nebo odpočívat, aniž by během cesty museli reagovat na aktivní servis ze strany palubního personálu. Bude se jednat o navýšení kapacity v našich vlacích, pro kterou využijeme další vozy, které se chystáme v nejbližší době zařadit do provozu,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

[box]

V rámci ceny jízdenky ve třídě „low-cost“ dostanou cestující zdarma tyto služby:

  • rezervace místa k sezení
  • balená voda Rajec na úvod cesty
  • nabídka denního tisku ze samoobslužných polic
  • připojení k wifi internetu zdarma
  • připojení k portálu palubní zábavy s možností sledování filmů či poslechem hudby

[/box]

Za tento rozsah služeb zaplatí cestující o 20 % nižší cenu oproti tarifu ve třídě Standard. Nebude si muset k tomu vyřizovat ani kreditovou jízdenku. Z těchto cen budou vypočítávány také slevy pro jednotlivé tarifní skupiny zákazníků, jako jsou žáci, senioři apod. Nejvýhodnější akční ceny pak budou ve třídě low-cost na vybraných trasách začínat v plném tarifu pro dospělého cestujícího na cenové úrovni 99 Kč. Například na trase Praha – Brno pak bude standardní low-cost cena od 140 Kč, aniž by si musel cestující cokoli dalšího pořizovat či se registrovat na kreditovou jízdenku.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button