Vladimír Dohnal: Nežehrejme na ostatní, žehrejme na sebe

Se zájmem jsem si přečetl příspěvek Ing. Pavla Hlinky uveřejněný v čísle 9/2013 TTG a dovolím si trochu přispět do diskuze.

Archiv Vladimíra Dohnala

Archiv Vladimíra Dohnala

Příslušné zákony navrhují „úředníci“ a námi volení poslanci a senátoři je schvalují. Co se schválí v parlamentu, nemusím komentovat. Většina zákonů ještě nezačala platit a již se připravují dodatky. To jsme si však zavinili sami, poslance a senátory si volíme my. Neskládají účty ze své práce a novináře zajímají jen senzace a krev! Je to však i tím, jaké si volíme představitele našich zájmových sdružení. Nemohu se zbavit dojmu, že k volbám představitelů asociací přistupujeme s ještě větší nedbalostí než k volbám ústředních orgánů. Pak se ale nedivme, že nás nikdo nebere vážně.

Celou dobu se přu s prezidentem agrární komory. Vyčítám mu, že zemědělce příliš rozmazluje (něco o tom vím, jsem „kulacké dítě“), ale jinak zemědělcům závidím takto bojovného představitele. Cestovní ruch mi někdy připadá jako nechtěné dítě. Ministerstvo pro místní rozvoj se zajímá hlavně o byty a dotace, cestovní ruch je jen okrajová záležitost.

Osobně jsem navštívil hodně veletrhů cestovního ruchu. Od Jižní Afriky přes Japonsko, Čínu i USA, Evropu nevyjímaje. Jezdím za svoje peníze a snažím se srovnávat. Např. ITB v Berlíně zahajovala osobně kancléřka Merkelová, a jelikož letošní ročník byl pod patronací Indonésie, byl tam i indonéský král. Celkem chápu, že nás politici neživí, ale takovýmto akcím dodávají váhu a publicitu. Z České republiky na slavnostních zahájeních nebývá žádný z vrcholných představitelů ani nikdo ze středního managementu. Tak bych mohl pokračovat s dalšími veletrhy, situace je stejná všude, přestože se v posledních letech návštěvnost veletrhů zvyšuje.

Dovolte mi proto na závěr vyslovit přání, že se my sami budeme snažit vybírat naše „mluvčí“ tak, aby si cestovní ruch vybojoval místo, které mu právem náleží.

Ing. Vladimír Dohnal

předseda představenstva TOP HOTELS GROUP a.s.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..