MICE

Vláda rozhodla o Kongresovém centru Praha

V únorovém rozhovoru pro TTG nám na otázku, jaký bude další postup Kongresového centra Praha (KCP), aby byly do konce roku 2014 splaceny dluhy ve výši takřka 1,9 miliardy Kč, generální ředitel KCP Michal Kárník odpověděl, že forma, výše a způsob úhrady dluhu budou předmětem dalšího jednání. O půl roku později je v této otázce jasno.

Foto: CzechTourism
Foto: CzechTourism

Vláda na svém zasedání 11. 9. projednávala řešení problematiky KCP, kterému se věnovala již letos v dubnu, a dospěla k závěru, že stát získá 70% podíl v KCP, které vlastní hl. m. Praha. Podle ministra financí v demisi Jana Fischera má stát „nevděčnou roli, aby zaplatil, co by jinak platilo kongresové centrum, a to toho není schopno“. Zároveň ministr ujistil, že s kapitálovým vstupem do KCP chce mít ministerstvo financí i možnost kontroly. Získá tudíž místo šéfa dozorčí rady KCP a dále místa místopředsedy a člena v představenstvu.

Václav Novotný, nový předseda představenstva KCP a náměstek pražského primátora, již dříve poukazoval na fakt, že „Pražské kongresové centrum je podle všeho naprosto nenahraditelné u kongresů a konferencí pro více než 1500 delegátů, a to nejen v rámci hlavního města, ale i celé ČR. Kdyby v KCP zanikla možnost konání velkých mezinárodních kongresů a konferencí, znamenalo by to vymazání Prahy z „kongresové“ mapy Evropy se všemi souvisejícími dopady.“

Podle ministerstva financí by stát měl do objektu dále investovat, v plánu je v letech 2014–17 modernizace v hodnotě zhruba 750 milionů Kč, která by měla přinést zatraktivnění KCP nejen pro návštěvníky, ale především pro pořadatele akcí.     

LN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button