Vinařské trasy na Chalkidiki

Prozkoumejte nádhernou oblast Chalkidiki, projděte se po jejích vinařských stezkách a navštivte proslulé vinařství této oblasti vedle nekonečných úseků vinic. Všechny se nacházejí v západní části Chalkidiki, většinou v oblastech Kallikrateia, Sithonia, Mount Athos (na severních svazích hory Cholomontas), v Arnaia, Marathousa a také v oblastech Triglia a Panagia. Ochutnejte vynikající místní vína tam, kde se vyrábějí, doplněná o tradiční zdejší jídla.

Přijeďte do Řecka na víno. Foto: www.visitgreece.gr

Vyrazte na vinice v Agios Pavlos, oblasti, kde je vinařství hlavní činností. Nezapomeňte navštívit jeskyni Petralona, kde byl objeven „Archanthropus of Petralona“, nejstarší lidská kostra v Evropě. Pokračujte ve své cestě západní stranou Sithonie, kde se zelené svahy Mt. Meliton setkávají s vodami zálivu Toroneos. Vinice na „svazích Meliton“ je jednou z největších v Evropě a je modelovou ekologickou vinařskou jednotkou. Jeďte směrem k hornatým oblastem a navštivte vesničku Arnaia, jednu z nejmalebnějších na Chalkidiki, pak pokračujte do Chromitsa a ukončete cestu na Mt. Athos.

Milovníci vína mohou ochutnat místní plody vinné révy ve vinařstvích Chalkidiki; mezi nimi vynikají chráněná zeměpisná označení CHZO, CHOP Meliton, CHIT Sithonia a CHI Mount Athos. Klima je ideální pro pěstování nejkvalitnějších řeckých odrůd, jako jsou Assyrtiko, Athiri, Malagouzia a Roditis, z nichž se vyrábějí vynikající bílá vína. Limnio, proslulé místní červené víno, pochází z domácí odrůdy, která byla zmíněna již v Aristotelových spisech.

Tento video článek je připraven ve spolupráci s Řeckou národní turistickou centrálou s působností pro Českou republiku. Více informací na www.visitigreece.gr.

Newsroom TTG

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..