Nezařazené

Vídeňské hotely zažívají boom: za rok přibyly tři tisíce lůžek

Vídeň je městem, se kterým je Praha v oblasti cestovního ruchu velmi často srovnávána. U nás se nyní mluví o předimenzované kapacitě hotelů v hlavním městě, Rakušané naproti tomu počty lůžek v metropoli výrazně navyšují.

Foto: Signa
Hotel Park Hyatt, Foto: Signa

Kapacita lůžek v ubytovacích zařízeních se ve Vídni za poslední rok zvýšila z přibližně 55 400 lůžek (květen 2012) na 58 400 lůžek (květen 2013). Také rok 2013 přinese stejně jako předchozí rok řadu zajímavých hotelových přírůstků.

V blízkosti Vídeňské státní opery otevírá na začátku října 2013 své brány The Guesthouse Vienna. Tento moderní stylový hotel s 39 velkorysými pokoji a apartmá kombinuje v osmi podlažích vysokou kvalitu s prostředím připomínajícím soukromý byt. Vybavení zahrnuje mimo jiné automat na espreso naplněný vlastní praženou kávou a chladničku na víno. Návrhy interiérů vytvořil britský designér sir Terence Conran. V přízemí se nachází restaurace Brasserie & Bakery, která je přístupná pro hotelové hosty i návštěvníky zvenčí.

Na podzim 2013 se objeví i tři nová stanoviště nekonvenčních vídeňských loftů Street Lofts. Bývalé pouliční lokály, které tým architektů Kohlmayr Lutter Knapp přeměnil na hotelové pokoje, se nacházejí stejně jako první loft, otevřený roku 2011, ve 4. obvodě, poblíž budoucího hlavního nádraží.

V pozoruhodném výškovém domě o 58 patrech na levém břehu Dunaje otevírá španělský řetězec Sol Meliá koncem roku 2013 čtyřhvězdičkový hotel. 253 pokojů a apartmá hotelu Meliá Vienna je umístěno ve 4. až 15. podlaží mrakodrapu DC Tower 1 ve 22. obvodě, což je nejvyšší rakouská budova, kterou projektoval Dominique Perrault. V nejvyšších patrech se nachází špičkový bar s restaurací.

K nejvýznamnějším letos nově otevřeným hotelům patří kromě toho rozšíření tříhvězdičkového hotelu 25hours Hotel Wien na celkem 372 lůžek, nově renovovaný čtyřhvězdičkový stylový hotel Best Western Premier Harmonie Vienna s 66 lůžky a luxusní hotel Palais Hansen Kempinski Vienna se 304 lůžky, dvěma restauracemi a lázeňským centrem v historickém paláci na třídě Ringstraße.

Na jaro 2014 je plánováno otevření prvního hotelu Park Hyatt v Rakousku. Jeho 143 pokojů se nachází v komplexu historických budov v centru, v němž sídlí také nová luxusní nákupní pasáž Goldenes Quartier. Levný stylový hotel Motel One plánuje další stanoviště ve Vídni. V roce 2014 se má otevírat Motel One Wien-Staatsoper se 400 pokoji v památkově chráněném objektu poblíž Státní opery a Motel One Wien-Prater s 359 pokoji. Kromě toho se plánuje ještě Motel One s 530 pokoji sídlící na vídeňském hlavním nádraží.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button