Vídeňské Alpy v Dolním Rakousku

NOVÉ ZÁŽITKY V RÁJI VÝHLEDŮ!

Originální nápady a svěží tipy obohatí Váš horský zážitek z Vídeňských Alp. Tzv.vídeňský alpský oblouk můžete projít díky nové turistické trase na 18 etap (celkem 290km). Vyhlídky a originální kukátko „Wiener Alpen-Viewer“, kterým si můžete prohlédnout Vídeňské Alpy, Vám otevřou v tomto ráji výhledů zcela nové zážitky.  

Foto: WienerAlpenViewer_(c)WA-BeneCroy

Pohled do kukátka Wiener Alpen Viewer Foto: (c)WA-BeneCroy

Od druhé poloviny 19. století jsou Vídeňské Alpy úzce spojeny s rozvojem alpinismu. Tato tradice spojující nové a inspirativní patří k úlohám, kterou se zabývá společnost Wiener Alpen in Niederösterreich Tourismus GmbH za účelem vytváření atraktivních turistických tras.

Jedním obloukem procestujte Vídeňské Alpy

V centru krajiny stojí vídeňský alpský oblouk, ucelená část velkého evropského alpského oblouku. Různé části vídeňského oblouku nabízí různorodé turistické zajímavosti: naleznete zde jak stezky pro rodiny, tak pro sportovní pěší turisty a horolezce. Přes vídeňský alpský oblouk vede nová turistická stezka, která je od května 2013 vybavena informačními tabulemi, turistickými vstupními místy a vyhlídkami. 290 km dlouhá trasa rozdělená na 18 etap vede z úpatí pohoří Rosaliengebirges, přes kopce Bucklige Welt, dále přes pohoří Wechsel s jeho vysoko položeným kopcem Almen (Schwaigen), do Semmeringu, jehož železniční trať patří k mistrovským dílům inženýrského umění a je zařazena do kulturního dědictví UNESCO, nahoru na impozantní Rax, a přes romantické údolí, až na nejvyšší horský masiv Vídeňských Alp – Schneeberg, do zalesněných Gutensteiner Alp a přes Piestingtal do lázní Bad Fischau-Brunn.

Získejte přehled

Na začátku a na konci každé etapy alpského vídeňského oblouku bylo zřízeno moderní vstupní místo pro pěší stezky. Na mapách jsou uvedeny informace o průběhu stezky, pěších cestách do okolí a také informace o výletních cílech. Získáte zde také dodatečné informace, jako např.aktuální tipy, apod. Kromě toho je na jednom vstupním místě umístěna jedinečná vídeňská alpská stolní lavice v kombinaci dřeva a kovu, kterou vyvinulo designové studio Walking-Chair z Vídně.

Díky kukátku „Wiener Alpen-Viewer“ nespustíte z hor oči

Abyste mohli tento „ráj výhledů“ ještě lépe zažít, přišla společnost Wiener Alpen in Niederösterreich Tourismus GmbH a designové studio Walking-Chair se zcela novým nápadem: kukátkem „Wiener Alpen-Viewer“. S tímto originálním přístrojem si návštěvníci prohlédnou Vídeňské Alpy ze zcela nových perspektiv. Díky tomuto kukátku ve tvaru trychtýře se zrcátky uvidíte vše v úplně novém světle.

Informace, poradenství a služby:
Wiener Alpen in Niederösterreich Tourismus
Schlossstraße 1, 2801 Katzelsdorf, Österreich
Tel. + 43 (2622) 789 60, Fax: + 43 (2622) 789 60-50
office@wieneralpen.at, www.wieneralpen.at

 

Na cestách po vídeňském alpském oblouku

Pěší železniční stezka u Semmeringu

Cesta za světovým kulturním dědictvím vídeňského alpského oblouku vede k mondénním vilám v Semmeringu a ke grandhotelu z konce 19.století. Na pěší trase podél železniční tratě se nachází nespočet míst, kde se otevírají překrásné výhledy na tunely a viadukty slavné železnice Semmering. Na vyhlídkovém místě „20-Schilling-Blick“ můžete vidět ta nejúžasnější panoramata.

Balíček služeb:

  • ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Sonnwendhof*** u Semmeringu
  • 2 svačiny na Vaši denní túru
  • 1 káva a zákusek, 1 láhev vína, ovoce a minerální voda na pokoji
  • župan na dobu Vašeho pobytu
  • vstup do sauny
  • turistická mapa

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji € 99,-

Platnost nabídky: 01. května – 31. října 2014

Poradenství a rezervace:
Wiener Alpen in Niederösterreich Tourismus GmbH.
Tel.: +43(0)2622/78960
office@wieneralpen.at, www.wieneralpen.at

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..