Zprávy

Víc než jen skvělé lyžování

V jihotyrolských střediscích Speikboden a Klausberg, ve kterých si zalyžujete s jedním skipassem, vás kromě skvělých sjezdovek čeká i spousta další zábavy. Podívejte se na pár ukázek toho, čím si můžete lyžování zpestřit. 

Foto: archiv Speikboden

Meet & Cheese
Až do 4. dubna můžete každou středu při lyžování ve Speikbodenu ochutnávat vynikající jihotyrolské sýry, které vám bude vybírat sýrový sommelier. K dispozici budete mít i lyžařského instruktora, který se postará, abyste se v pořádku dostali domů. Registrovat se je třeba nejpozději do čtyř hodin odpoledne předchozího dne, a to v informačním středisku Sand in Taufers, tel.: +39 0474 678 076, info@taufers.com

Vycházka na sněžnicích
Každý čtvrtek až do 5. dubna vás zkušený průvodce vyvede na túru na sněžnicích. Sraz je vždy v deset hodin dopoledne na spodní stanici kabinkové lanovky Speikboden. Túra je středně náročná a trvá čtyři hodiny, v ceně je zapůjčení sněžnic, lanovku si budete muset zaplatit sami.

Desetikilometrová jízda na saních do Luttachu
Pouze do 29. března se koná každý čtvrtek desetikilometrová jízda na saních z horní stanice lanovky ve Speikbodenu, odkud se vyráží vždy v 15:15. V ceně je zapůjčení sáněk, průvodce a jeden horký nápoj. Do Luttachu na saních urazíte deset kilometrů. Účast si rezervujte u pokladny v lyžařském středisku Speikboden, tel.: 39 0474 678122, info@speikboden.it

Východ slunce ve výšce 2400 m nad mořem
Pokud si v úterý 27. února a 13. a 27. března přivstanete, můžete se těšit na nádherný východ slunce. Sraz je na spodní stanici kabinkové lanovky Speikboden, v únorové úterý v 6:15, 13. března v 5:45 a 27. v 6:00. V Sonnklarhütte nebo v chatě Schüsslerhof si pak můžete dát snídani, tu si ale musíte předem objednat. A pak se jako první můžete vydat na sjezdovku, třeba s lyžařskou školou Speikboden. Rezervace a další infomace v lyžařské škole Speikboden, tel.: +39 0474 678 526.

Pokud jde soutěživí, určitě si nenechte ujít Závod fanklubu Christofa Innerhofera.
Tradiční závod na počest místního lyžařského šampiona se koná v pondělí 2. dubna, registrovat se je třeba nejpozději v sobotu 31. března v informačním středisku Gais (tel.: 0474 504220 – info@gais-uttenheim.com) nebo Geschäft Almar Luttach (Tel. 0474 671764 – info@almar.info).

Více informací a kompletní program najdete na www.skiworldahrntal.it.

SOUTĚŽ o skipasy do Ahrntalu ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button