Větrné Chicago hostilo Pow Wow

Letošní Pow Wow (IPW), největší a nejvýznamnější americký veletrh cestovního ruchu, se konal v dubnu v Chicagu. Ve městě proslaveném Al Caponem, starostou českého původu Cermakem a permanentními větry od Michiganského jezera.

pow wow Veletrhu se letos zúčastnilo asi 6000 vystavovatelů a hostů z celého světa a hlavní hala McCormick place o velikosti několika hektarů byla plná stánků propagujících všechny americké turistické destinace, významné resorty, hotely, cestovní kanceláře a agentury, autobusové a letecké společnosti. Prostě, na Pow Wow nesmí chybět nikdo, kdo v severoamerickém cestovním ruchu něco znamená. Po letech váhání, které bylo způsobeno recesí, svědčil letos znovu rostoucí počet účastníků IPW o skutečnosti, že krize je v USA definitivně historií.

Na Pow Wow se vůbec nešetřilo. Stánky přetékaly nejmodernější video a reprodukční technikou, takže jste se mohli velmi autenticky plavit na člunu uprostřed Niagarských vodopádů a za chvíli jste mohli kráčet po severní hraně Grand Canyonu, abyste si vzápětí pochutnávali na krevetách po kreolsku v restauraci v New Orleans.

Na většině stánků se stoly prohýbaly nejen spoustou jídla, ale i kopci flešek, na nichž lze nalézt velmi profesionálně udělané prezentace příslušných „highlightů“, stejně jako kvalitní fotomateriály k reprodukci. Novinářů si totiž v USA neobyčejně považují, mnohem více než na starém kontinentu. V roce 2020 prý přijede do USA sto milionů zahraničních návštěvníků. Tak zní ambiciózní plán. Pokud budou americké firmy působící v cestovním ruchu přistupovat k propagaci a získávání klientů tak aktivně a profesionálně jako na letošním IPW, tak se jim to může podařit.

Pz

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..