DopravaZprávy

Velký úspěch pro Letiště Mnichov: je nejlepší v Evropě!

Třináct milionů cestujících vyhodnotilo Letiště Mnichov v anketě World Airport Awards pro rok 2015 jako nejlepší v Evropě a třetí nejlepší na světě.

Foto: Werner Hennies, Flughafen München GmbH
Foto: Werner Hennies, Flughafen München GmbH

Třináct milionů respondentů v anketě o World Airport Awards 2015, pořádané institutem Skytrax, vyhodnotilo Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov jako nejlepší letiště v Evropě. Tento evropský „mistrovský“ titul získalo bavorské hlavní letiště za posledních deset let už celkem osmkrát. Rovněž obhájilo vynikající třetí místo mezi letišti celého světa, za Singapurem a Soulem. V kategorii letišť s 30–40 miliony cestujících ročně je ovšem Mnichov i na světě jedničkou. Jako nejlepší v Evropě byl vyhlášen i mnichovský letištní hotel Hilton (do konce roku 2014 Kempinski). Dalších skvělých výsledků dosáhlo letiště i v kategoriích „VIP salonky“ (2. místo), „kvalita barů a restaurací“ (4. místo) a „pohodlí a vybavení terminálů“ (3. místo).

Personál mnichovského letiště (které celkem zaměstnává 32 000 lidí) byl vyhodnocen v celé Evropě jako druhý nejlepší.Cenu při vyhlašování v rámci veletrhu Passenger Terminal EXPO 2015 v Paříži převzal generální ředitel letiště Dr. Michael Kerkloh.

Na anketní otázky odpovídalo přes 13 milionů cestujících ze 112 států a anketu pořádá londýnský letecký výzkumný institut Skytrax. Cestující hodnotili celkem 550 mezinárodních letišť a značný počet leteckých společností.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button