Zprávy

Velké vídeňské výstavy v první polovině 2015

Tracey Enim, Jasper Johns, Rembrandt, Tizian, Bellotto: Díla těchto tak rozdílných umělců jsou k vidění od první poloviny roku 2015 ve vídeňských muzeích. Kromě toho bude na programu i pohled na vídeňský akcionismus, kresby z pařížského Musée d’Orsay, současná krajinářská fotografie, výstavy ke 150. výročí vídeňské Ringstraße a 650 let vídeňské univerzity – toto je jen přehled nejvýznamnějších akcí pořádaných v první polovině roku 2015.

Vídeň Foto: WienTourismus/Christian Stemper
Vídeň Foto: WienTourismus/Christian Stemper

 

Belvedere vstupuje do roku 2015 s výstavou díla Jaspera Johnse: Regrets. V Horním Belvederu je k vidění rané dí lo tohoto amerického umělce. Rozsáhlá expozice v Belvederu „Evropa ve Vídni. Vídeňský kongres 1814/15“ se věnuje Vídeňskému
kongresu. Výstava v Dolním Belvederu a Oranžerii osvětluje politické a společenské důsledky této události. V Zimním paláci
prince Evžena ve Vnitřním městě představuje Belvedere přehlídku Rembrandta – Tiziana – Bellotta. Duch a lesk drážďanské obrazárny.

Leopoldovo muzeum představí na jaře 2015 výstavu děl britské umělkyně Tracey Emin. Skrze spojení vybraných děl rakouského expresionisty Egona Schieleho vytváří umělkyně jedinečné propojení s místem výstavy.

Ve Vnitřním městě představuje Albertina 200 děl ze sbírky Musée d’Orsay, která celkově obsahuje 80 000 kreseb. Díla pro Archiv der Träume/Archiv snů vybral Werner Spies, bývalý ředitel Musée National d’Art Moderne, Centre Georges Pompidou v Paříži. Kresby z Musée d’Orsay mohou být vzhledem ke své citlivosti na světlo vystavovány jen velmi zřídka.

V Židovském muzeu ve Vídni bude k vidění výstava Tales of Two Cities. Šest umělců z Ruska a Rakouska se konfrontuje s objekty 20. století ze dvou sbírek v Moskvě a Vídni. Kunstforum Vídeň se se svou výstavou Landscape in my Mind věnuje postavení současné krajinné fotografie.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button