AkceMěsta & regiony ČRZprávy

Veletrhy Go a Regiontour letos nebudou, plánují se až v listopadu 2022

Veletrhy turistického ruchu na brněnském výstavišti se letos neuskuteční ani v náhradním termínu. Rozhodlo o tom vedení Veletrhů Brno po dohodě s oborovými svazy a společně stanovili termín pro příští rok na 3. až 6. listopadu.

Veletrhy se měly letos konat společně s Caravaningem Brno, který jediný zůstal. Naopak veletrhy turistického ruchu se konaly naposledy loni v lednu, pauza mezi nim tak bude dlouhá téměř tři roky. Turistický ruch covid-19 zasáhl velmi tvrdě. Do Česka přestali létat mimoevropští turisté a tento stav trvá dodnes. Tím trpí především podnikatelé v Praze, Českém Krumlově či Karlových Varech, města však díky tomu přestala trpět tzv. overtourismem a mohli se do nich vrátit čeští turisté. Ti však utrácejí výrazně méně. Méně jezdilo i turistů z Evropy. Naopak Češi jezdili výrazně méně za hranice, což způsobilo vážné problémy cestovním kancelářím. Na veletrzích se prezentovaly také jednotlivé regiony Česka i některých evropských zemí a ty se potýkají s tím, že musejí pracovat s menšími rozpočty než v době předcovidové.

Podle Veletrhů Brno však zástupci oborových svazů o konání akcí usilují, protože potřebují i osobní kontakt pro rozvoj turistického ruchu. „Těší nás dosavadní zájem vystavovatelů, návštěvníků a dalších odborných partnerů. Rádi jim v příštím ročníku pomůžeme opětovně nastartovat cestovní ruch a podpoříme je v jejich aktivitách,“ uvedl ředitel projektu Petr Maliňák.

Oba tyto veletrhy se budou v příštím roce konat společně s Caravaningem Brno, který prezentuje obytná auta a karavany. „Jsme přesvědčeni, že takto postavený soubor veletrhů otevře jako hlavní téma cestování ve všech svých podobách. Veletrhy nabídnou atraktivity krajů a destinací, výjezdovou turistiku, nabídky cestovních kanceláří i možnosti cestování po vlastní ose, třeba s využitím karavanu. Návštěvníci budou moci ochutnat také regionální speciality a možnosti gastroturistiky,“ uvedl mluvčí Veletrhů Brno Jaroslav Bílek.

Newsletter TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button