CestovkyNěmecko

Veletrh ITB v Berlíně se příští týden nekoná!

Kvůli obavě ze šíření koronaviru organizátoři velmi rozumně a odpovědně zrušili veletrh ITB v Berlíně, který se měl konat od 4. do 8. března 2020. Konáním veletrhu se na jednání krizového štábu zabývaly i německé spolkové orgány, včetně ministerstva vnitra a ministerstva zdravotnictví.

Foto: Paul Zinken/DPA

„Vzhledem k aktuálnímu rozsahu a šíření koronaviru je zrušení veletrhu ITB bolestné, ale jediné správné řešení a také podřízení se zásadě odpovědnosti,“ prohlásil Michael Frenzel, prezident Spolkového svazu německého cestovního ruchu (BTW).

„Abychom i do budoucna zajistili svobodu cestování, musí být nyní nejvyšším cílem v zájmu lidí i firem být rychlé vymýcení koronaviru. Zrušení největšího veletrhu cestovního ruchu na světě představuje výrazný hospodářský problém pro celé odvětví. Za stávajících okolností je to však nutné opatření, které povede ke snížení rizika dalšího šíření viru,“ dodal Frenzel.

Pro zrušení veletrhu ITB se již ve čtvrtek vyjádřil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU).

Celkem z 10 000 očekávaných vystavovatelů z celého světa mělo 22 přijet z Číny a 25 dalších z Hong-Kongu a Tchaj-wanu. Organizátoři původně počítali se 160 000 návštěvníky, ovšem v posledních dnech byly odhadované počty nižší.

Veletrh za celou svou 54letou existenci nikdy podobnou situaci nezažil, zdůraznil předseda dozorčí rady společnosti Messe Berlin GmbH Wolf-Dieter Wolf. V uplynulých dnech řada vystavovatelů účast odřekla. Ztrátu na příjmech ve výši milionů eur očekává nejen pořadatelská společnost, ale také berlínští hoteliéři, taxikáři a restauratéři. Berlínská průmyslová a obchodní komora však vyjádřila úctu k rozhodnutí pořadatelů. „Zdraví je přednější než obchod,“ uvedl ředitel obchodní komory Jan Eder.

Petr Bílek

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button