Varšava má nové muzeum polské vodky

Nově otevřené Muzeum polské vodky ve Varšavě přibližuje návštěvníkům historii, význam a varianty tohoto národního nápoje. Využívá přitom i interaktivní exponáty.

Muzeum polské vodky se nachází v bývalé palírně v centru Koneser Praga, kde varšavská firma Koneser dříve vyráběla prémiové značky vodky Luksusowa a Wyborowa. Stálá expozice návštěvníky seznamuje s výrobou vodky, s používanými surovinami, chuťovými variantami vodky a také s párování vodky s pokrmy. Dozvíte se zde také leccos o významu výroby vodky v polských dějinách a vlivu tohoto nápoje na kulturu země. Kromě vystavených nápojů zájemce čekají moderní interaktivní exponáty, prezentace a projekce.

Návštěvníci si mohou prohlédnout virtuální laboratoř středověkého alchymisty i provoz palírny. Dozvědí se leccos o úloze vodky v politice a také mohou obdivovat dovednosti a triky barmanů. A nejde jen o teorii – v rámci návštěvy lze vodku také ochutnat, a případně si koupit vzorek jako dárek či suvenýr.

Budova je postavená ve stylu novogotické industriální architektury a současný interiér vytvořilo architektonické studio Nizio Design International ve spolupráci s návrhářem Andrzejem Pągowskim.

Muzeum je otevřené od neděle do čtvrtka od 10 do 20 hodin, a v pátek a v sobotu od 11 do 21 hodin. Základní vstupné stojí 40 zlotých. Více na www.muzeumpolskiejwodki.pl.

Newsroom TTG

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..