Zprávy

Varšava má nové muzeum polské vodky

Nově otevřené Muzeum polské vodky ve Varšavě přibližuje návštěvníkům historii, význam a varianty tohoto národního nápoje. Využívá přitom i interaktivní exponáty.

Muzeum polské vodky se nachází v bývalé palírně v centru Koneser Praga, kde varšavská firma Koneser dříve vyráběla prémiové značky vodky Luksusowa a Wyborowa. Stálá expozice návštěvníky seznamuje s výrobou vodky, s používanými surovinami, chuťovými variantami vodky a také s párování vodky s pokrmy. Dozvíte se zde také leccos o významu výroby vodky v polských dějinách a vlivu tohoto nápoje na kulturu země. Kromě vystavených nápojů zájemce čekají moderní interaktivní exponáty, prezentace a projekce.

Návštěvníci si mohou prohlédnout virtuální laboratoř středověkého alchymisty i provoz palírny. Dozvědí se leccos o úloze vodky v politice a také mohou obdivovat dovednosti a triky barmanů. A nejde jen o teorii – v rámci návštěvy lze vodku také ochutnat, a případně si koupit vzorek jako dárek či suvenýr.

Budova je postavená ve stylu novogotické industriální architektury a současný interiér vytvořilo architektonické studio Nizio Design International ve spolupráci s návrhářem Andrzejem Pągowskim.

Muzeum je otevřené od neděle do čtvrtka od 10 do 20 hodin, a v pátek a v sobotu od 11 do 21 hodin. Základní vstupné stojí 40 zlotých. Více na www.muzeumpolskiejwodki.pl.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button