Partnerská sekceZprávy

Vaše domácí lázně

Partnerský článek

Je to už skoro 30 let, co se Praha otevřela návštěvníkům z celého světa, možná si ale pamatujete, že koupit si tu tehdy typický český suvenýr, bylo prakticky nemožné. A proto se zrodila MANUFAKTURA. Dnes, po sedmadvaceti letech své existence, vám tato stoprocentně česká společnost nabídne rozhodně o mnoho více než jen suvenýr, nabídne vám i ryze českou, přírodní a vysoce kvalitní kosmetiku.

Foto: MANUFAKTURA

Ale zpět na začátek. V roce 1991, kdy byl v Praze tak zoufalý nedostatek typických českých, a hlavně vkusných suvenýrů, rozjel se architekt Karel Němeček na český a moravský venkov a nakoupil od tamějších řemeslníků vše možné, od tradičních panenek z kukuřičného šustí, přes ručně malované kraslice až po dřevěné hračky. První obchod otevřel v krásných prostorách bývalé prádelny dominikánského kláštera v srdci pražského Starého města a netrvalo dlouho, a v centru staré Prahy se otevíraly ochody další. Dnes má firma rozsáhlou síť obchodů MANUFAKTURA Original Czech Tradition, které najdete v historickém centru Prahy, na Pražském hradě i na letišti Václava Havla, a prodává v nich výrobky více než 250 drobných řemeslníků a malých českých firem.

Brzy se MANUFAKTURA pustila i do výroby vlastní kosmetiky. Hlavní sklad totiž měla v prostorách bývalé mýdlárny, a tak se myšlenka oprášit dávnou výrobu glycerinových mýdel přímo nabízela. Nezůstalo ale jen u mýdel, postupně přicházely další kosmetické výrobky inspirované českou historií a přírodou. Při vývoji kosmetických přípravků se společnost inspiruje historií a přírodou dodnes, proto jsou výrobky značky MANUFAKTURA charakteristické použitými ingrediencemi: českým pivem, vínem, karlovarskou vřídelní solí, léčivými bylinami a ovocem. Postupem času byl celý kosmetický program sjednocen do konceptu domácích lázní, vycházejícího ze světoznámé české lázeňské tradice a reagujícího na dnešní uspěchanou dobu, ve které často chybí klid, pohoda a odpočinek. Tak vznikla druhá síť prodejen pod názvem MANUFAKTURA – Vaše domácí lázně.

Foto: MANUFAKTURA

Firma před časem provedla velký průzkum zákazníků, ve kterém jedna otázka zjišťovala, jaký pocit v nich značka MANUFAKTURA vyvolává. Nejčastější odpovědi zněly: pohoda, odpočinek, vůně, chvilka jen pro mě, klid. A není divu. Inspirací pro receptury kosmetických výrobků společnosti jsou osvědčené rady babiček, které si myly vlasy pivem, nebo si vkládaly pod polštář sáček s levandulí pro dobré spaní. Staré časy jsou vzorem i pro design obchodů, které jsou navrženy tak, aby návštěva každého z nich působila jako milé pohlazení a vyvolala nostalgickou atmosféru dob dávno minulých. Navíc je každý z obchodů trochu jiný. Významnou část jejich interiérů totiž tvoří autentické kousky ze starožitnictví.

Chcete-li si tedy o sebe pečovat přípravky, které jsou opravdu české a navíc opravdu přírodní – kosmetika MANUFAKTURA obsahuje zpravidla 97 – 99,5 % přírodních látek a není testována na zvířatech, volba je jasná.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button