AkceDopravaZprávy

Vánoční svátky se slaví i na Letišti Václava Havla Praha

Letiště Praha tento rok chystá několik vánočních akcí, které cestujícím zpříjemní čas strávený na letišti a připomenou jim české vánoční tradice. Cestující se mohou těšit na vánoční trhy, vánoční koncerty pražského smíšeného pěveckého sboru nebo na rozdávání tradičních perníčků.

Vánoční koncerty

Na Letišti Václava Havla Praha bude na obou terminálech vystupovat pražský smíšený pěvecký sbor Lucky Voice Band v počtu 35 hlasů a pod vedením sbormistryně Lucie Freiberg. Sbor bude doprovázen pianem a cestující si ho mohou poslechnout 10. nebo 18. prosince vždy od 18 hodin. Sbor zazpívá nejdříve v neveřejné části na Terminálu 1 u vstupu do prstu B. Po 30 minutách se přesune na Terminál 2 do prostoru naproti restauraci Rancheros na prstu D. Na závěr se sbor opět vrátí na Terminál 1. Sbor zazpívá české i anglické koledy, africký otčenáš nebo Hallelujah od Leonarda Cohena.

Vánoční trhy

Také letos si budou mít cestující možnost vybrat zajímavé vánoční dárky z nabídky chráněných dílen či neziskových organizací. Charitativní předvánoční trh je plánován v termínu 18. až 20. prosince 2018 ve veřejné části letiště ve spojovací chodbě mezi Terminálem 1 a terminálem 2, a to vždy od 9 do 16 hodin. Každý den budou prodávat různorodé ruční výrobky i propagační předměty dvě neziskové organizace. Účast potvrdily neziskové společnosti z blízkého okolí letiště, ale například i mezinárodní charitativní organizace UNICEF.  Během adventního období tak budou moci návštěvníci Letišti Václava Havla Praha podpořit tyto organizace:

  • UNICEF (ochrana a zlepšování životních podmínek dětí a podpora jejich všestranného rozvoje) – 18. prosince
  • Rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina – 18. prosince
  • Mathilda (podpora osob s těžkým zrakovým postižením) – 18. prosince
  • Animals´os (specializuje se na pomoc opuštěným a bezprizorním zvířatům, zvlášť kočkám
    a psům) – 19. prosince
  • Domov Sedlec SPMP o.p.s. (podpora a pomoc lidem s mentálním, popř. kombinovaným postižením) – 19. prosince
  • Centrin (pomoc osobám se stařeckou demencí, Alzheimerovou demencí a ostatních typů demencí) – 20. prosince
  • Dobromysl (profesionální sociální služby dětem, mladistvým i dospělým se zdravotním postižením, včetně podpory jejich rodin a pečujících osob) – 20. prosince

Štědrý den na letišti

Vánoční atmosféra na Letišti Praha bude pokračovat i 24. prosince, kdy budou cestující po celý den dostávat od zaměstnanců letiště v prostorách obou terminálů perníčky z chráněné dílny Modrý Domeček, které opět připomenou české vánoční zvyky.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button