Vánoční akce na Východní Moravě

Každý den nabízí Východní Morava spoustu zajímavých akcí. Vánočně laděných, silvestrovských i novoročních.

Foto: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy
Foto: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy

Pestrý program pro děti i dospělé je možné navštívit na náměstí Míru ve Zlíně. Zábava, občerstvení, různá vystoupení, řemeslné výrobky, ruční práce a drobné zboží, vánoční stromky, tradiční vánoční ryby a mnoho dalšího až do 23. prosince. Více ZDE.

Vánoční strom, trhy, kluziště a bohatý doprovodný program – to vše je také na náměstí ve Valašském Meziříčí. A to až do pátku 23. prosince.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zve od pondělí 19. do středy 21. prosince na předvádění výroby vánočních ozdob, betlémových figurek a tradičních zimních prací. Více k programu na jednotlivé dny ZDE.

Rádi 24. prosince sportujete? Potom si nenechte ujít Štědrovečerní běh Zahradní čtvrtí v Luhačovicích. Startuje se v 13:00 na asfaltové ploše za autobusovou zastávkou.

V pondělí 26. prosince bude možné se potěšit vystoupením pěveckého sboru Moravští madrigalisté v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kroměříži. Zazní především známé i méně známé vánoční písně a koledy. Začátek je v 16:00, vstupné je dobrovolné.

Tradiční svatoštěpánský koncert se uskuteční 26. prosince od 16.30 hod ve Velehradě v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Vystoupí Hradišťan s Jiřím Pavlicou a hosté –  Hana Ulrychová, Kateřina a Dalibor Štruncovi.

Na hradě Buchlově bude na druhý svátek vánoční, 26. prosince, brána hradu otevřena návštěvníkům. Na Buchlově uvidíte výstavu betlémů, zazpíváte si koledy, zhlédnete malé divadelní představení „živý betlém s klaněním tří králů“, ochutnáte zabijačkové speciality, vánoční punč či čaj z buchlovské lípy nevinny.

Valašský sbor portášský – Rusavské desátnictvo zve na tradiční Štěpánskou vycházku, která se uskuteční v sobotu 26. prosince 2016 v Hostýnských vrších. Podle tradice „Na Štěpána není pána“ předá zámecký komoří na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem v 8.15 hodin pověřovací dekret k obhlídce Hostýnských vrchů. Po pověřovacím proslovu se sbor vydá v 8.48 autobusem na Troják, odtud cca 13 km pěšky trasou: Troják – Vičanov – Tesák – Tři kameny – Klapinov – Skalný – Hostýn. Za nepříznivého počasí nebo pro ty, kteří si netroufají, je možnost jet autobusem na Tesák a odtud pěšky trasou Tesák – Tři kameny – Klapinov – Skalný – Hostýn.

Ve středu 28. prosince rozezní oblíbenou Zvonici na Soláni na Vsetínsku Vánoční zpívání s cimbálovou muzikou Soláň. Začátek je v 15:30.

V pátek se půjde na tradiční předsilvestrovský výšlap na Brdo v Chřibech. Kdo zdolá trasu Kamínka – Brdo – Kamínka, dostane v tamní restauraci panák zdarma. Výšlap začne v 8:00.

Poslední den v roce, 31. prosince, si zájemci mohou zpestřit prohlídkou vánočně vyzdobených historických sálů zámku v Kroměříži. Začátek prohlídek bude vždy v 12:00, 13:00, 14:00 a v 15:00. Cena je pro dospělé návštěvníky, studenty a seniory je 150 Kč, děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma. Za příznivého počasí bude přístupná také zámecká věž. Cena vstupného na věž je 50 Kč za osobu.

31. prosinec nabízí příležitost účastnit se noční bohoslužby na Svatém Hostýně. Program ve svatohostýnské bazilice začíná ve 22:30 a vyvrcholí o silvestrovské půlnoci mší svatou. Z Bystřice pod Hostýnem budou na Svatý Hostýn vypraveny mimořádné autobusy ve 20:00, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30 a ve 23:15. Zpět pak autobusy pojedou 1. ledna v 1:00 a ve 2:00 hod.

V neděli 1. ledna 2017 rozzáří nebe nad zámkem Holešov tradiční ohňostroj. Velkolepá a oblíbená akce začne v 16:00.

Novoroční ohňostroj se chystá i na náměstí Míru ve Zlíně. Program zahájí v 18:00 bubny Tam Tam Orchestra, první salvy ohňostroje osvětlí město v 18:20.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button