Jižní TyrolskoKam jet?ZahraničíZprávy

Val Gardena otevře lanovky a sjezdovky 3. prosince

Jihotyrolská Val Gardena, nořící se teď do zlatého slunečního osvícení, oznámila provoz lanovek na tuto zimu. Se vší pravděpodobností s ohledem na počasí se tak stane v termínu od 3. 12. do 11. 4. K dispozici bude až 500 km sjezdovek – 98 % uměle do/zasněžených, 115 km běžeckých tratí a 30 km stezek pro zimní treking i sněžnice.

Foto: Val Gardena marketing

Chystá se nová černá sjezdovka La Ria se sklonem až 52 % a lesní Patria, která by měla propojit Seiser Alm s Ortisei. K tomu tradiční taháky, téměř 50kilometrový okruh pro výpravu na sjezdovkách Sella Ronda, vyhlášená pista světového poháru na Saslongu nebo Legendárních 8 (sjezdovek) či nejdelší sáňkařská dráha Dolomit z Alpe Resciesa, dechberoucí ziplajna v Monte Paně anebo nedotčené pláně národního parku Puez-Odle.

První tři týdny v prosinci budou k dispozici výhodné cenové balíčky Dolomiti SuperPremiére, podobně na konci sezony od 18. března jako Dolomiti Springdays nebo Val Gardena Family Specials. A předpokládá se, že pro ochranu všech návštěvníků bude vyžadován evropský greenpass. U stanic lanovky budou k dispozici stevardi, kteří zodpoví otázky a případně pomohou řešit nesnáze.

Foto: Val Gardena marketing

Val Gardena/Gröden patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším resortům Dolomit – zahrnuje tři místa Ortisei, St. Cristinu a Selvu. Letos nabídne 18 000 postelí v ubytovacích kapacitách a až 7000 m2 přírodních krás na jednoho návštěvníka. Vedle toho možnost setkání s unikátní ladínskou kulturou, která přežila staletí v horských údolích. Čtvrtina z okolo pětačtyřiceti tisíc obyvatel, kteří používají ladínský jazyk jako svůj první, žijí právě ve Val Gardeně.

Foto: Val Gardena marketing

Také pro letošní zimní sezonu se chystá řada akcí v čele s Alpskými nocemi, vedenými projížďkami na lyžích nebo fat e-bicích za měsíčního svitu. Dále ranní výšlapy za východem slunce. Vybranou gastronomii se doporučuje poznat u dvou michelinských šéfkuchařů v Alpenroyal Grand Hotelu v Selvě a Anna Stube v Hotelu Gardena v Ortisei. Slunce přivítá festival Rock the Dolomites (20.–27. 3.) na sjezdovkách pod širým nebem.

Ubytování a řadu aktivit můžete zabukovat s předstihem na www.valgardena.it. V rámci týdenních balíčků Val Gardena Active bude mnoho akcí zdarma. Strategie udržitelnosti regionu podporuje i autobusová doprava zdarma.

Bënuni te Gherdëina! Benvenuti in Val Gardena! Vítejte ve Val Gardeně!

Tomáš Nohejl

Související články

Napsat komentář

Back to top button