DopravaZprávy

V zimě bude Praha spojena přímou linkou s 85 destinacemi

Od 26. října funguje na Letišti Václava Havla Praha provoz podle zimního letového řádu. Od konce října do 28. března 2015 zde plánuje operovat 54 leteckých společností, 50 na linkách pro cestující a 4 cargo dopravci. Zimní letový řád obsahuje pravidelná spojení do 85 míst ve 36 státech. V porovnání se skutečným stavem stejného období 2013/2014 tak počet destinací spojených s Letištěm Václava Havla Praha zůstal beze změn, jelikož v zimní letové sezoně 2013/2014 byly plánovány pravidelné linky do 90 destinací, nakonec bylo provozováno přímé spojení do 85 destinací.

Zdroj: CzechTourism
Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

„Považuji za úspěch, že se nám daří nejen udržovat spolupráci se stávajícími leteckými společnostmi, ale i získávat do Prahy nové dopravce. Oproti minulé zimní sezoně jejich počet vzrost o čtyři. To s sebou přináší nové možnosti přímých spojení či větší výběr odletových časů do již zavedených destinací,“ komentoval nový letový řád Tomáš Rohlena, místopředseda představenstva Letiště Praha.

Zimní letový řád 2014/2015 přinese sedm nových destinací, kam se bude z Prahy létat. Jedná se o Bergen (Norwegian Air Shuttle), Brusel na letiště Charleroi (Ryanair), Göteborg (České aerolinie), Istanbul – letiště Sabiha Gökçen (Pegasus Airlines), Las Palmas (SmartWings), Lublaň (Adria Airways) a spojení do Paříže posílí přímá linka na letiště Orly (Transavia France).

Největší počet destinací s přímým spojením z Prahy je pro nadcházející sezonu plánován do Ruska, kam směřuje 12 tratí s pravidelným provozem. Následuje Velká Británie s jedenácti, Francie a Itálie se šesti a Španělsko s pěti destinacemi. Top destinací v počtu pravidelných leteckých spojení zůstává moskevské Šeremetěvo (51 odletů týdně). Na druhé místo se posunula Paříž/Charles de Gaulle (50 odletů týdně), následují Amsterdam (45 odletů týdně), Varšava (41 odletů týdně) a Frankfurt (40 odletů týdně).

Na zimní dovolenou bude nejvíce Čechů podle plánovaných spojů z Prahy létat do tradičních egyptských letovisek (Hurghada a Marsa Allam) nebo na Kapverdské ostrovy. K dispozici budou i spoje do vzdálenějších exotických destinací, jakými jsou např. Porlamar ve Venezuele, Montego Bay na Jamajce, senegalský Dakar nebo Zanzibar v Tanzánii.

[box]

Souhrn novinek pravidelná doprava

6 nových leteckých společností: flydubai, Ak Bars Aero, Adria Airways, Ryanair, Transavia France, Pegasus Airlines

7 nových destinací: Bergen, Brusel/Charleroi, Göteborg, Istanbul/Sabiha Gökçen, Las Palmas, Lublaň, Paříž/Orly

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button