ThajskoZahraničí

V Thajsku je stále co objevovat

U příležitosti otevření nové pobočky Tourism Authority of Thailand v Praze, které proběhlo v září, bychom vám chtěli tento měsíc blíže představovat právě Thajsko. Pokud si říkáte, že jste tam viděli již všechno, možná načerpáte novou inspiraci v následujících řádcích.

Foto: archiv TAT
Foto: archiv TAT

Velké pozitivum Thajska je mimo jiné totiž to, že je zde stále co objevovat. Např. severovýchodní Thajsko, provincie  Chaiyaphum. Už jste zde byli? Právě tady najdete nádherné národní parky. Oproti ostatním oblastem Thajska se sem vyplatí jet v období dešťů. Vodopády jsou pak krásně bohaté a v tomto období (červen – září) zde kvetou „květinová pole“. Země je celá posetá fialovými kvítky květin „Krachiao“. Další zajímavostí je jeden z „Sedmi divů Thajska“ – Mor Hin Kao, kamenné útvary, připomínající anglické Stonehenge. Vysoké svěží hory, ananasové plantáže, lesní chrámy, poutní centrum Wat Arun Dhamma Sathan, které se vám za namáhavý výstup na vrchol odmění nádherným výhledem do okolí.

Když už v této oblasti budete, udělejte si výlet i do sousední provincie  Loei, která patří k nejchladnějším místům v Thajsku. Přírodní rezervaci Phu Luang  ocení nejen milovníci přírody a fotografování, ale i vyznavači trekingu. I v Loei je národní park, Phu Kradueng. Jeho nejvyšší vrchol, který se tyčí do výše 1 325 m n. m. láká mnohé vysokohorské turisty. Odměnou za namáhavý výstup je výhled z náhorní plošiny na borovicové háje a divoké barevné květiny. Pokud si přivstanete, zažijete nádherný východ slunce.  V Loei se také konají nádherné oslavy různých thajských svátků, např. Phi Ta Khon s průvodem s barevnými maskami.

[box]

Tourism Authority of Thailand

Quadrio Business Centre

Purkyňova 3, 110 00 Praha 1

Tel : +420 281 913 739

E-mail: tatprague@tat.or.th

[/box]

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button