V Soulu postaví unikátní „neviditelný“ mrakodrap

Svět se brzy dočká prvního „neviditelného“ mrakodrapu. Budova vysoká 450 metrů ponese jméno Tower Infinity. Jihokorejská vláda už vyslovila s její výstavbou souhlas. Informoval o tom na svém webu Business Insider. Výšková budova se bude jevit jako neviditelná díky nové technologii pláště. Na povrch budovy se má promítat to, co je ve skutečnosti za ní.

Foto: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia/Flickr.com

Foto: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia/Flickr.com

Tower Infinity by měla stát u jihokorejské metropole, poblíž tamního mezinárodního letiště. Termín dokončení výstavby zatím stanoven nebyl. Vizionáři z amerického studia GDS Architects, kteří stáli za vznikem projektu, mají na výstavbě věže spolupracovat se státní jihokorejskou developerskou společností Korea Land & Housing Corporation. Věž má někdy splývat s okolím, někdy naopak být viditelná. Efektu neviditelnosti se docílí optickými kamerami, které budou na plášť budovy promítat reálné snímky prostoru. Při oplášťování stavby bude využita LED technologie a snímky promítané na plášť budou vytvářet nepřerušený obraz pozadí, takže stavba bude jakoby splývat s nebem.

Systém bude mít obsluhu, která bude moci s „intenzitou neviditelnosti“ manipulovat, takže se stavba bude někdy jevit jako pevná, jindy jako poloprůhledná či zcela neviditelná. Ačkoli tvůrcům nešlo primárně o výškový rekord, po dokončení se Tower Infinity zařadí na 6. místo nejvyšších věží světa.

  Zdroj: GDS Architects

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..