V sobotu začíná největší pivní festival Oktoberfest

V sobotu 21. září začíná v Mnichově největší a nejznámější pivní festival na světě – Oktoberfest. Lerošní 180. ročník potrvá do 6. října. Džbánek piva letos podraží. Ale do většiny stanů zůstává vstup zdarma, výjimku tvoří stan s programem „Oide Wiesn.“

Oktoberfest Foto: www.flickr.com/Tim Sheerman-Chase

Oktoberfest Foto: www.flickr.com/Tim Sheerman-Chase

Organizátoři letos rozšířili program stan „Oide Wiesn“ oproti loňskému roku. Pro návštěvníky jsou připraveny historické jízdy, tradiční pivní stan, muzejní stan, hudební a folklorní vystoupení. Na rozdíl od ostatních stanů Oktoberfestu, na který je vstup zdarma, program „Oide Wiesn“ má vstupné ve výši 3 EUR, děti do 14 let mají vstup zdarma. Uvedla to pro TTG Kateřina Petříčková, tajemník Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ceny piva na Oktoberfestu se každoročně zvyšují, v průměru meziročně zdraží o tři až čtyři procenta. Nejvyšší cena 1l piva byla vloni 9,50 €, letos budou ceny piva a nealkoholických nápojů na Oktoberfestu 2013 opět vyšší. Pro letošní ročník cena jednolitrového tupláku dosáhne necelých 10 EUR (cca 255 Kč). Ovšem záleží na tom, v jakém stanu bude návštěvník pivo konzumovat. Podle stanu a pivovaru se litr piva bude pohybovat mezi 9,40 € a 9,85 €. Pro zajímavost: v roce 1871 stál tuplák piva 12 krejcarů, v roce 1910 již 38 krejcarů, dodala Petříčková.

Oktoberfest bude i letos otevřen denně, přesně od 12,00 hod. dne 21.9.2013 do 6.10.2013 23,30 hod. Pivo si můžete objednat v pracovní dny v čase 10:00 – 22:30, o víkendu a o svátcích 9:00 – 22:30, stany se pak zavírají každý den ve 23:30 hodin.

Pro návštěvníky bude připraveno 14 velkých stanů a 21 menších, které čepují pivo několika značek, např. Augustiner, Paulaner, Spaten-Franziskaner, Löwenbräu, Hacker-Pschorr a Hofbräu. Během festivalu se vypije až 7 milionů litrů piva. Stejně jako v minulých letech je kouření v pivních stanech zakázáno, povoleno je pouze ve speciálních částech.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..