V roce 2014 chtějí Filipíny přilákat 6,8 milionu zahraničních návštěvníků

Podle aktualizace Evropské komise ze dne 10. července se může národní dopravce Filipín, Philippine Airlines, vrátit na evropské nebe.

Hlavní město Cebu na stejnojmenném ostrově Cebu. Foto: Sylva Santarová

Hlavní město Cebu na stejnojmenném ostrově Cebu. Foto: Sylva Santarová

Ke zrušení zákazu došlo proto, že se zlepšil bezpečnostní dohled ze strany filipínských orgánů a společnost Philippine Airlines je nyní schopna zajistit dodržování příslušných bezpečnostních předpisů. Filipíny tak očekávají příliv turistů.

Prezident Filipín Benigno S.Aquino uvedl, že země je připravena na zvýšený zájem turistů a v příštím roce očekávají až 6, 8 milionu zahraničních návštěvníků. Svými plány, jak přilákat více turistů a rozvinout domácí cestovní ruch, pověřil Ramona Jimeneze Jr., tajemníka pro cestovní ruch. Se svými 7100 tropickými ostrovy mají Filipíny určitě co nabídnout.

Již v loňském roce odstartovaly turistickou kampaň se sloganem It´s more fun in the Philippines, která se příznivě ujala. Během prvních pěti měsíců letošního roku navštívilo Filipíny přes dva miliony zahraničních návštěvníků z Evropy. Většina těchto návštěvníků pocházela z Francie, Německa a Velké Británie. Do roku 2016, do funkčního období prezidenta Aquina, vláda očekává, že se zvýší návštěvnost země na deset milionů turistů ročně.

vb

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..