Wellness & Spa

V Resortu Svatá Kateřina se stříhala páska

Slavnostním otevřením Ájurvédského Pavilónu 21. března ve Svaté Kateřině získala Vysočina jedinečný resort. Pavilon s rozlohou 1600 m²  nabízí krásné specializované prostory vyhovující potřebám ájurvédské medicíny a současně rozšiřuje kapacitu wellness & spa.

Zleva: stavbyvedoucí Jiří Tuček, architekt Jakub Tejkl, Petr Zempliner, ředitel resortu Martin Pavlíček

Architekt Jakub Tejkl vynesl dřevostavbu nad zem a postavil ji na 111 monolitických žulových kamenů pocházejících z blízkého lomu.  Při návrzích se nechal inspirovat védskou naukou Vastu Schastra o tvorbě životního prostoru a harmonii v tvoření světa. Prvky indického filosofického učení zde použil tak, aby vytvořil místo, které podporuje ájurvédské léčení a odpočinek. Vstup do pavilonu navíc symbolizuje bránu štěstí. Výzdoba interiérů, včetně vyřezávaných panelů či soch hinduistických bohů, pochází z indonéského ostrova Jáva a podtrhuje spiritualitu celé stavby.

Samotný pavilon je rozdělen do dvou samostatných sekcí – ájurvédské a spa. Resort Svatá Kateřina má nejširší nabídku ájurvédských procedur v České republice a zároveň je jediným českým ájurvédským pracovištěm s garancí od celosvětové sítě renomovaných indických klinik Kairali. Pavilon má šest specializovaných terapeutických místností, z nichž u pěti jsou součástí parní kabiny pro intenzivní vstřebávání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Místnosti jsou vybaveny originálními masérskými stoly z mahagonového dřeva vyrobenými v indické Kerale.

Druhá část pavilonu je tvořena klasickým wellness & spa . Klienti zde mohou relaxovat ve finské sauně, aromaterapeutické parní kabině, dvou velkých whirlpoolech nebo si ulevit procházkou po Kneippově chodníku. Výraznou část zabírá sál s vyhřívaným bazénem. Bazén má šest masážních sedáků a napájen je z pramene Svaté Kateřiny.

Majitel a investor nového  Ájurvédského Pavilónu Petr Zempliner  začal se stavbou v říjnu 2017, celková investice vyšla na 65 milionů českých korun. Do léta 2019 bude vybudovaná také přilehlá meditační zahrada s hinduistickými sochami, kamennými lavičkami, vodopádem, ušlechtilými keři, stromy a zákoutími vybízejícími k meditaci a józe. Další možnosti pro relaxaci na čerstvém vzduchu nabídne sluneční terasa, otevřené atrium, kolem něhož jsou uspořádány masážní místnosti, a sál s bazénem.

Slavnostního otevření se zúčastnila i Jana Caklová z Vysočina Tourism, která stavbu nového pavilonu ocenila s tím, že velmi dobře koresponduje se skutečností, že Vysočina je právem považovaná za zdravý region.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button