V Resortu Svatá Kateřina se stříhala páska

Slavnostním otevřením Ájurvédského Pavilónu 21. března ve Svaté Kateřině získala Vysočina jedinečný resort. Pavilon s rozlohou 1600 m²  nabízí krásné specializované prostory vyhovující potřebám ájurvédské medicíny a současně rozšiřuje kapacitu wellness & spa.

Zleva: stavbyvedoucí Jiří Tuček, architekt Jakub Tejkl, Petr Zempliner, ředitel resortu Martin Pavlíček

Architekt Jakub Tejkl vynesl dřevostavbu nad zem a postavil ji na 111 monolitických žulových kamenů pocházejících z blízkého lomu.  Při návrzích se nechal inspirovat védskou naukou Vastu Schastra o tvorbě životního prostoru a harmonii v tvoření světa. Prvky indického filosofického učení zde použil tak, aby vytvořil místo, které podporuje ájurvédské léčení a odpočinek. Vstup do pavilonu navíc symbolizuje bránu štěstí. Výzdoba interiérů, včetně vyřezávaných panelů či soch hinduistických bohů, pochází z indonéského ostrova Jáva a podtrhuje spiritualitu celé stavby.

Samotný pavilon je rozdělen do dvou samostatných sekcí – ájurvédské a spa. Resort Svatá Kateřina má nejširší nabídku ájurvédských procedur v České republice a zároveň je jediným českým ájurvédským pracovištěm s garancí od celosvětové sítě renomovaných indických klinik Kairali. Pavilon má šest specializovaných terapeutických místností, z nichž u pěti jsou součástí parní kabiny pro intenzivní vstřebávání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Místnosti jsou vybaveny originálními masérskými stoly z mahagonového dřeva vyrobenými v indické Kerale.

Druhá část pavilonu je tvořena klasickým wellness & spa . Klienti zde mohou relaxovat ve finské sauně, aromaterapeutické parní kabině, dvou velkých whirlpoolech nebo si ulevit procházkou po Kneippově chodníku. Výraznou část zabírá sál s vyhřívaným bazénem. Bazén má šest masážních sedáků a napájen je z pramene Svaté Kateřiny.

Majitel a investor nového  Ájurvédského Pavilónu Petr Zempliner  začal se stavbou v říjnu 2017, celková investice vyšla na 65 milionů českých korun. Do léta 2019 bude vybudovaná také přilehlá meditační zahrada s hinduistickými sochami, kamennými lavičkami, vodopádem, ušlechtilými keři, stromy a zákoutími vybízejícími k meditaci a józe. Další možnosti pro relaxaci na čerstvém vzduchu nabídne sluneční terasa, otevřené atrium, kolem něhož jsou uspořádány masážní místnosti, a sál s bazénem.

Slavnostního otevření se zúčastnila i Jana Caklová z Vysočina Tourism, která stavbu nového pavilonu ocenila s tím, že velmi dobře koresponduje se skutečností, že Vysočina je právem považovaná za zdravý region.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..