DopravaZprávy

V Puerto Plata bude otevřen nový přístav pro zaoceánské lodě

Hlavní a dlouho očekávanou událostí letošního roku v Puerto Plata je otevření nového terminálu pro zaoceánské lodě – Amber Cove. Od října 2015 do ledna 2016 se v přístavu Maimón očekává příjezd 32 velkých parníků a s nimi celkem 125 574 návštěvníků.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

V současné chvíli vrcholí poslední přípravy tak, aby slavnostní zahájení v úterý 6. října proběhlo bez problémů. Za tímto účelem byly vytvořeny koordinační komise, které řeší poslední detaily. V terminálu bude k dispozici mnoho obchodů, barů a restaurací, stejně jako možnosti zajímavých exkurzí.

A co v Puerto Plata podniknout?

Objevte San Felipe – pirátskou pevnost se zajímavou historií. Dále můžete navštívit Muzeum jantaru. Okolí je nalezištěm jantaru, proto také severní pobřeží nese přezdívku “Jantarové”. Hezká je i procházka po Malecónu, tři kilometry dlouhé pobřežní promenádě s mnoha bary, restauracemi a obchody. V mořském parku Ocean Wolrd si můžete zaplavat s delfíny a rejnoky nebo zažít trochu adrenalinu při kiteboardingu. Severní pobřeží také nabízí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button