Nezařazené

V Praze se opět rozjíždí luxusní hotelová výstavba

V příštích letech by měla Praha nabídnout více než 200 luxusních hotelových pokojů pro náročnou klientelu. Momentálně se již staví dva pětihvězdičkové hotely a u dalších dvou čekají developeři na stavební povolení. Vypadá to, že se začíná pomalu znovu oživovat výstavba luxusních hotelů, která se za poslední roky výrazně zpomalila. V roce 2008 přibylo v metropoli 1370 nových pokojů, v roce 2010 nastal propad na 343 a roku 2011 nevznikl dokonce vůbec žádný, uvedla to ve své zprávě Pražská informační služba (PIS).

 

Projekt luxusního hotelu na Národní třídě, Vizualizace Ditrich a.s.
Projekt luxusního hotelu na Národní třídě, Vizualizace Ditrich a.s.

 

  • Národní třída

Na jedné z nejdražších parcel v centru Prahy (v roce 2005 byla koupena za 180 milionů korun, což vychází na 243 000 Kč/m2) roste od loňského roku luxusní hotel společnosti Palác Národní. Tu vlastní Petr Němec, zakladatel společnosti Pharma Swiss. Odhadovaná cena investice je jedna miliarda korun. Stavební povolení i souhlas památkářů projekt už má. Zatím se v lokalitě provádí archeologický průzkum, který může trvat až jeden rok. S provozovatelem hotelu se jedná a ještě není znám.

 

  • Dům na Kocandě

Po desetiletích chátrání a změny vlastníků se má stát z neorenesanční památky z konce 19. století luxusní pětihvězdičkový hotel. Developerská izraelská společnost Stars Invest se rozhodla dle připravované studie přeměnit památku na malý hotel s 35 pokoji. Předchozí majitel, italský podnikatel Francesco Augusto Razetto, narazil na odpor památkářů a následně i ministerstva kultury v roce 2004, když chtěl památkově chráněnou budovu přestavět na velkokapacitní hotel. Začít stavět by se mělo na podzim.

 

  • Komplex budov Celetná, Železná, Kamzíkova

Nový luxusní hotel se 120 pokoji má být součástí plánovaného hotelového, bytového a obchodního komplexu v oblasti osmi budov mezi ulicemi Celetná, Železná a Kamzíková. Společnost Akroterion, člen skupiny Loyd’s Property Investments, již vlastní čtyři budovy a zbylé má pronajaty od hlavního města Prahy až do roku 2081. Ze šesti stavebních povolení mu chybějí poslední dvě. Do pěti let od uzavření smluv o pronájmu má společnost uvést do provozu alespoň část komplexu. Předpokládané otevření je naplánováno na konec roku 2016. Zatím neúspěšně bylo jednání o provozovateli hotelu s řetězcem Ritz-Carlton.

 

  • Platnéřská ulice

Přímo naproti Magistrátu hl. města Prahy buduje Olga Valtrová, která společně s developerskou společností Lentimex Development vlastní společnost Maharal Hotels, moderní pětihvězdičkový hotel. Kapacita hotelu bude 59 pokojů společně s konferenčními prostory, fitness a mezinárodní restaurací. Hotel bude otevřen na přelomu července a srpna letošního roku.

 

Jiří Andres

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button