V létě roste zájem Čechů o pobyty v ČR až o 15%

Podle aktuálních statistiky ČSÚ a AČCKA narůstá zájem českých turistů o pobyty v ČR přes léto až o 15 %. Jde především o kratší pobyty na prodloužené víkendy. Nejčastěji tráví své dovolené v tuzemsku ve svých či pronajatých rekreačních objektech, u příbuzných, v penzionech a hotelech do 3*.

Turisté mezi Památníkem obětem hor a Luční boudou Foto: KRNAP

Turisté mezi Památníkem obětem hor a Luční boudou Foto: KRNAP

Léto je v příjezdovém i domácím cestovním ruchu hlavní sezónou, 35 % všech pobytů v ČR se uskuteční od června do srpna. Cestovní kanceláře, které nabízejí domácí dovolené (cca 2 % trhu), letos zaznamenaly výrazný nárůst zájmu českých turistů až o 15 %.

Během letních měsíců cestuje po České republice nejvíce tuzemských turistů (cca 2,8 mil.). Své dovolené tráví převážně ve svých či pronajatých rekreačních objektech, u příbuzných a známých, v penzionech a hotelech do 3*. K organizaci dovolené v tuzemsku využívá služeb českých cestovních kanceláří pouze 2 % klientů, většina si plánuje dovolenou v ČR sama. U cestovních kanceláří se zajímají o pobyty hlavně početnější rodiny s dětmi. V poslední době jsou častěji žádané kratší pobyty na prodloužené víkendy.

Dovolenou v Čechách tráví domácí turisté aktivněji. Vyhledávané jsou objekty a ubytovací zařízení nabízející sportovní aktivity, bazény, wellness služby, které jsou v dosahu cyklostezek, přírodních rezervací a historických památek. V případě pronájmu chat a chalup bývají velmi brzy zarezervované ty luxusnější z nich. Češi v létě navštěvují zejména Jihočeský a Jihomoravský kraj – i na jednodenní a víkendové návštěvy. V jižních Čechách tvoří česká klientela přes léto až 75 % všech návštěvníků, na jižní Moravě téměř 68 %, naopak v Praze zaujímají pouhých 11 % všech turistů.

Zdroj: ČSÚ a AČCKA

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..