MICETrendyZprávy

V létě opět rostla návštěvnost českých hotelů

V červenci a srpnu přijelo do hotelů v Česku celkem 2,5 milionu turistů, z toho téměř 1,7 milionu bylo zahraničních návštěvníků. Od počátku roku do konce srpna tak byl zaznamenán nárůst více než 8 % oproti stejnému období roku 2014. Vyplývá to z dat o návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení, která zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Během července a srpna se v hotelech v České republice ubytovalo celkem 2 514 414 hostů, z toho 856 588 tuzemských a 1 657 826 zahraničních. Od počátku roku do konce srpna letošního roku se v hotelech ubytovalo celkem 5 140 675 zahraničních turistů. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku tak byl zaznamenán meziroční nárůst o více jak 8 procent.

„Jsem velice potěšena, že jsme opět zaznamenali nárůst příjezdů zahraničních turistů do hotelů ve srovnání s loňským rokem. Domnívám se, že jedním z mnoha faktorů tohoto nárůstu je například i umístění České republiky v TOP 10 nejbezpečnějších destinací světového žebříčku GlobalPeace Index, který každoročně vydává organizace Institute forEconomics and Peace,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Za růstem v segmentu zahraničních turistů stojí pravděpodobně také vyšší poptávka na evropských trzích, zejména v zemích platících eurem. Rostoucí poptávku dlouhodobě zaznamenáváme také na čínském a jihokorejském trhu.

„Letní měsíce jsou obecně nejsilnějším obdobím roku, k vyššímu počtu příjezdů navíc přispělo také mimořádně slunné léto. Pokud se podobné tempo růstu udrží i v následujících měsících, můžeme se těšit na překonání dalšího rekordu v meziročním srovnání příjezdů,“ uvedla generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button