V lednu už zkrachovaly tři aerolinky

Minulý víkend zkrachovala německá regionální společnost OLT Expres Germany z Brém. Přiřadila se tak k americké charterové firmě Ryan International Airlines a k ukrajinské společnosti Aerosvit, uvedlo to server Etrend.sk. 

OLT Express Foto: Archiv firmy

OLT Express Foto: Archiv firmy

Olt Express Germany disponovala deseti proudovými letadly Fokker pro přepravu sto osob a čtyřmi turbovrtulovými stroji značky Saab. Společnost provozovala lety například z Vídně do Drážďan, Saarbückenu, Münsteru-Osnabrücku a Badenu-Karlsruhe. Na svých stránkách uvádí, že ukončují leteckou dopravu k 27. lednu 2013. Firmu se snažil zachránit roku 2011 polský investiční fond Amber Gold, ale polská síť Olt Expres zkrachovala už minulý rok v červenci.

Ryan International Airlines nemá žádné vazby k Ryanairu. Zaměřovali se na sportovní kluby a poštovní zásilky. Společnost poškodil pokles přepravy příslušníků americké armády a ukončení smlouvy s Ministerstvem pro vnitřní bezpečnost.

Mezi další společnosti, které se snaží udržet a šetří patří například druhá největší německá letecká společnost Air Berlin, která je několik let ve ztrátě. Propouštění také plánuje britská regionální společnost Flybe. V oblasti Perského zálivu se mluví o nejstarší letecké společnosti Gulf Air, který sídlí v Bahrajnu a snaží se konkurovat mladším a větším dopravcům.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..