Partnerská sekce

V Korutanech se lyžuje ve všech lyžařských střediscích

Partnerský článek

Pokud jste milovníky lyžování a letošní zima je pro Vás zatím zklamáním, vyzkoušejte Korutany na jihu Rakouska. Všechna lyžařská centra jsou aktuálně v plném provozu a se 190 centimetry sněhu nabízejí perfektní podmínky pro všechny zimní sporty.

Foto: Michael Pucher
Foto: Michael Pucher

 

Letošní zima byla ke Korutanům skutečně štědrá. Hlavním důsledkem toho je skutečnost, že všechna lyžařská střediska na slunečném jihu Rakouska mají ideální sněhové podmínky na všech sjezdovkách. Lyžaři a snowboardisté si mohou vychutnávat  své zážitky na více než 1000 kilometrech sjezdovek ve 31 lyžařských střediscích v Korutanech a východním Tyrolsku, které jsou většinou svou kvalitou na nejvyšších stupních v nezávislých hodnoceních. Bezpečné rodinné sjezdovky a pozvolné terény nabízejí jedinečné zážitky z jízdy na sněhu;  a pro ty, kteří hledají dobrodružnější chvíle, jsou tu terény s boulemi, freeridové oblasti a funkparky.

Dr. Kurt Genser, zástupce turistické centrály regionu Nassfeld – Hermagor podotýká:  „Se 190 centimetry sněhu na horách jsme pravděpodobně mistry Evropy. Pouze ve střediscích na ledovcích mají více.“ A to navíc sněhové srážky za poslední dny nejsou do kalkulace zahrnuty. Samozřejmě, že návštěvníky neuspokojí jen největší korutanské lyžařské středisko – také další jako Gerlitzen, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut, Katschberg nebo Turrach se postarají o nezapomenutelné zimní zážitky.

Na dlouhých korutanských sjezdovkách se vyřádí především rekreační lyžaři, pro které pohyb v krásné přírodě stojí na prvním místě. Právě proto jsou Korutany obzvlášť preferovaným cílem zimních pobytů pro rodiny a znovu začínající lyžaře.

Více info ZDE

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button