IndonésieZahraničíZprávy

Jedno Bali nestačí: bude jich deset!

Ostrov Bali patří mezi z nejoblíbenějších destinace v jihovýchodní Asii a ročně jej navštíví přes šest milionů lidí. Indonéským představitelům však jedna takto populární turistická oblast nestačí. Znovu zvolený prezident Joko Widodo představil ambiciózní plán na vytvoření „deseti nových Bali“.

Indonéský prezident Widodo hodlá posílit cestovní ruch, a diverzifikovat tím největší ekonomiku jihovýchodní Asie. V rámci rozsáhlé vize mají být modernizována provinční letiště, aby se zlepšil přístup k odlehlejším částem země. Cílem je usnadnit přístup k několika místům na území Indonésie, jako je například jezero Toba na jižní Sumatře, rekreační středisko Mandalika na ostrově Lombok či k chrámovému komplexu Borobudur na Jávě. Mezitím provinční město Yogyakarta získá druhé letiště, které by mělo být otevřeno koncem tohoto roku. Mezi další destinace, které plánuje Indonésie zpřístupnit, patří pláž Tanjung Lesung, pláž Tanjung Keylang, sopka Bromo, souostroví Tisíc ostrovů, ostrov Morotai, rybářskou vesnici Bajo a rekreační středisko Wakatobi.  Mezitím provinční město Yogyakarta získá druhé letiště, které by mělo být otevřeno koncem tohoto roku.

Prezident rovněž stanovil ambiciozní cíl na příští rok – 20 milionů návštěvníků ze zahraničí. Letos má na základně současných trendů počet zahraničních turistů v Indonésii dosáhnout počtu kolem 18 milionů.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button