Zprávy

V Egyptě znovu vybuchovaly bomby

Před hotelem v egyptském městě Aríš na severu Sinajského poloostrova explodovaly dnes ráno dvě bomby. Podle místních zdrojů zahynul jeden člověk. V hotelu byli ubytováni volební komisaři, kteří dohlíželi na druhou etapu egyptských parlamentních voleb.

Foto: Egypt HRG
Foto: Egypt HRG

Útoky v této oblasti se množí, ale podle slov Lenky Berberi, obchodní ředitelky CK Blue Style, se město Aríš nachází zcela mimo turistické oblasti. „Navíc v zimním období české cestovní kanceláře nepořádají zájezdy na Sinajský poloostrov vůbec. Létáme do Hurghady a Marsa Alam, kde je bezpečnostní situace i podle Ministerstva zahraničních věcí ČR klidná a bezpečná. To potvrzují i naši partneři a delegáti přímo na místě. Turisté se proto nemusejí obávat. Co se týče Sinajského poloostrova, jehož vnitrozemí není skutečně bezpečné, naše charterové lety se v souladu s doporučením Evropské agentury pro bezpečnost letectví zcela vzdušnému prostoru této části Egypta vyhýbají již od loňského roku. Postupujeme stejně jako v dalších zemích Evropské unie, kdy žádná ze zemí nepřistoupila k rušení letů do letovisek Hurghada a Marsa Alam, které se nacházejí zcela mimo území ovládaná bojovníky Islámského státu,“ dodává Lenka Berberi.

Jak potvrzují i další cestovní kanceláře, poptávka po Egyptu na příští rok je v tuto chvíli přibližně o 10 % nižší než loni a zvyšuje se naopak zájem o evropské destinace, zejména Bulharsko a Řecko.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button