V duty free zóně na pražském letišti lze platit přes Alipay

Skupina Alibaba, majitel online platebního systému Alipay, získala největšího zákazníka v Česku – duty free zónu na letišti Václava Havla Praha.

Zleva: Stanislav Beránek, CFO Lagardere Travel Retail; Jana Vorlíčková, generální ředitelka Duty Free Lagardere Retail; Simona Svobodová, ředitelka Sims Management a zástupce Alipay pro ČR; Jiayi Yuan, obchodní ředitelka Alipay pro Evropu. Foto: Sims Management

Čínskou mobilní platební aplikaci Alipay od června zavádí v duty free zóně na pražském letišti firma Lagardere Travel Retail. Letiště Václava Havla Praha se tak stane největším českým zákazníkem pro službu Alipay v České Republice. Platební aplikace Alipay přináší čínským turistům vyšší komfort při nakupování. Prakticky každý čínský turista, který navštíví Českou republiku, má aplikaci Alipay ve svém mobilním zařízení a využívá ji pro placení.

„Jsme rádi, že můžeme zpřístupnit službu Alipay, která usnadní čínským cestujícím nakupování na našich prodejnách. Platba Alipay tak vhodně doplňuje naše další služby, jako například online před-objednávkový servis Click&Collect, který čínští cestující rovněž využívají. Služba Alipay je nyní dostupná na největší prodejně Aelia Duty Free a na dalších pěti prodejnách na Terminálu 1“, uvádí Jana Volíčková, generální ředitelka Duty Free, Lagardere Travel Retail – CZ.

„Platby přes mobilní telefon jsou v dnešní Číně součástí životního stylu pro více než 600 milionů Číňanů. Zavedení Alipay na pražském letišti má obrovský potenciál jak pro další zvýšení zájmu o Českou republiku, tak i ve zvýšení objemu nákupů služeb a zboží čínskou klientelou. Alipay platby v duty free zóně jsou na našem letišti mezi prvními z letišť v celé Evropě“, uvádí Simona Svobodová ze Sims Management, zástupce Alipay pro český trh.

Čínští turisté reprezentují v současné době nejdynamičtější trh cestovního ruchu a ročně z Číny vycestuje přes 150 miliónů turistů. I v Evropě počet čínských turistů neustále roste a nabízí tak nové obchodní příležitosti pro obchodníky a podnikatele. V roce 2017 navštívilo Evropu přes 13,5 milionů Číňanů, kteří zde utratili více než 50 miliard eur. Do České republiky letos zavítá více než 500 tisíc čínských turistů a odhaduje se, že jejich počet může do 3 let dosáhnout až k jednomu milionu.

„Letiště Praha nabízí přímé letecké spojení celkem do čtyř destinací v Číně, přičemž počet odbavených cestujících na těchto linkách meziročně významně roste. Zatímco v roce 2017 jsme na linkách do Číny odbavili téměř 180 tisíc cestujících, letos očekáváme zhruba 30% meziroční nárůst, což představuje přibližně 230 tisíc odbavených cestujících. Věříme, že platební služba Alipay usnadní neustále rostoucímu počtu turistů z Číny pobyt na pražském letišti, stejně jako služba letištních asistentů s čínštinou, kterou poskytujeme už od roku 2015,“ uvádí Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..