Zprávy

V Dubaji otevřeli nový umělý ostrov

Nejpopulárnější ze Spojených arabských emirátů otevřel další umělý ostrov, který přispěje k rozmanitosti a turistické atraktivitě jeho pobřeží. Projekt Bluewaters Island nabídne ubytování v luxusních hotelech, privátní rezidence, desítky restaurací i nákupních možností. Příští rok se na něm otevře i nejvyšší vyhlídkové kolo světa.

Foto: DTCM

Nové rezidenční i turistické místo při dubajském pobřeží chce v sobě kombinovat klid ostrovního života a ruch pulzující metropole. Přístupné bude pro auta a pěší přes most, ale i po vodě. Majitelům privátního bydlení i hotelovým návštěvníkům poskytne z jedné strany unikátní výhled na dubajskou pláž JBR, kterou lemuje linie mrakodrapů a z druhé strany na širé moře. Slibuje také množství restaurací s venkovním posezením i širokou paletu pěších zón, kaváren a podniků pro mladé. Obchodní zóna The Wharf na ostrově dále nabídne celkem 132 obchodů.

„V rámci projektu je před námi stále mnoho technických výzev. Výsledkem ale bude destinace, která nastaví novou laťku na poli moderního designu. Tento projekt spojí lidi a umožní rozvíjet Dubaj jako světovou křižovatku,“ uvedl Abdula Al Habaj, předseda developerské skupiny Meraas.

Vyhlídkové „oko“ Dubaje

Návštěvníci si už nyní mohou také zblízka prohlédnout monstrózní vyhlídkové kolo zvané Ain Dubai (Oko Dubaje), které bude po otevření v příštím roce s výškou 250 metrů oficiálně nejvyšším na světě. Ve 48 kabinách, které pojmou až 1400 pasažérů najednou, bude možné pozorovat široké pobřeží Dubaje a v nejvyšším bodě také dohlédnout za linii mrakodrapů podél pláže.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button