V dominikánských horách vznikl nový butikový hotel

Partnerský článek

Když se řekne Dominikánská republika, většina z nás si představí bílé písečné pláže a průzračné moře. Ve vnitrozemí ostrova v pohoří Cordillera Central se přitom nacházejí třítisícové hory. Oblast připomíná alpskou krajinu, proto se jí jinak přezdívá Dominikánské Švýcarsko. Cestovatelé, kteří se sem vydají, se mohou nově ubytovat v butikovém hotelu El Carmen.

Jarabacoa Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Hotel je součástí ranče Jarabacoa Country Club a leží v těsné blízkosti řeky Yaque del Norte. El Carmen nabízí ubytování v moderních bungalovech s terasou. Všechny pokoje jsou vybavené kabelovou TV, klimatizací, telefonem a Wi-Fi připojením. K dispozici je celkem osm bungalovů s jedním pokojem a osm se dvěma místnostmi. Součástí hotelu jsou také dva bazény, dva tenisové kurty, diskotéka s karaoke, biliard, ping pong a brzy přibudou ještě dvě vířivky a dvě sauny. Pro MICE eventy je k dispozici konferenční místnost s kapacitou pro čtyřicet osob.

Ubytování pro dvě osoby vč. snídaně vychází cenově od 110 USD na noc, s polopenzí od 144 USD a s plnou penzí 178 USD. Děti do tří let jsou zdarma.

Hoteloví hosté mohou využít doplňkové služby a nabídku exkurzí od raftingu přes horolezectví, pěší turistiku, jízdu na koni, výlety k vodopádům Jimenoa a Baiguate po prohlídku kávovníkové plantáže.

Pro více informací www.hotelcarmen.do.

Treky, vodopády a pyramidy

Pohoří Cordillera Central je od hlavního města Santo Dominga vzdálené přibližně 140 km. Výchozími body jsou města Jarabacoa a Constanza, kam se z metropole pohodlně dostanete autem,
či autobusem přibližně za 2,5 hodiny.

V zimních měsících v této oblasti mohou teploty klesat pod nulu a v posledních letech nebyla výjimkou ani lehká sněhová pokrývka. Centrální pohoří je rájem pro vyznavače pěší turistiky, paraglidingu, slaňování, raftingu, k jízdě na horském kole i k projížďkám na koních.

Salto de Jimenoa Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Hlavním lákadlem je národní park Armando Bermúdez, na jehož území leží Pico Duarte – nejvyšší vrchol Karibiku (3 087 m n.m.). Výšlap na vrchol trvá dva až čtyři dny a lze ho podniknout jen v doprovodu průvodce. Nejpopulárnější je dvoudenní túra z Jarabacoa přes Manabao, La Cienaga, Los Tablones, Compartición až do Valle de Lilís a odtud pak Pico Duarte. Cestou postupně projdete z pásma tropického lesa přes listnatý, borovicový až po les mlžný.

Organizované výšlapy na Pico Duarte pořádá celá řada cestovních agentur, které zajistí transfery, povinná vstupní povolení, profesionálního průvodce a přenos bagáže. Cena treku závisí na velikosti skupiny a délce výšlapu, přibližně se pohybuje okolo 100 USD na osobu.

Pokud nemáte tolik volných dní, vydejte se na jednodenní výlet k vodopádu Aguas Blancas vzdálený přibližně 10 km od města Constanza. Svými 83 metry je považovaný za jeden z nejvyšších vodopádů Karibiku. Pohled na hřmící vodní stěnu je fascinující a azurová laguna pod kaskádou přímo vybízí k osvěžující koupeli.

Přibližně dvacet minut jízdy od města Jarabacoa pak leží rezervace Salto de Jimenoa se stejnojmenným vodopádem. Trek vede přes několik visacích mostů s panoramatickými výhledy na okolní hory.

Zajímavý monument Los Piramides se nachází v národním parku Valle Nuevo v nadmořské výšce 2 300 metrů. Autorství se připisuje španělským umělcům, kteří tak chtěli vyjádřit poděkování za dokončení silnice mezi městy San Jose de Ocoa – Constanza v roce 1958. Asi 18 km od města Constanza se v nadmořské výšce 1635 metrů nachází Piedra Letrada – skála pokrytá petroglyfy, která dříve sloužila jako svatyně indiánů kmene Taíno.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..