Dominikánská republika

V Dominikánské republice otevřou první zábavní eko park

V září 2013 otevře dominikánský hotelový řetězec Hodelpa první zábavní park Bavaro Adventure v oblíbeném letovisku Punta Cana. Projekt je unikátní tím, že se většina atrakcí dostává do pohybu lidskou silou a z 95 % tak nezatěžuje životní prostředí škodlivými emisemi (CO2).

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Na své si v parku přijdou jak děti, tak dospělí. Mohou si vyzkoušet celkem 10 venkovních atrakcí – bungee trampolínu, zorbing, simulovaný let, paintball, vyšplhat do korun stromů, proletět se nad nimi zavěšeni na laně Zip-line, navštívit dinosaury v Jurském parku nebo okolí prozkoumat na horském kole, segwayích či z horkovzdušného balonu. Do realizace parku o rozloze 44 hektarů investovala společnost Hodelpa 15 milionů dolarů.

„Všechny atrakce se nacházejí venku v přírodě a byly navrženy a postaveny s ohledem na životní prostředí“, říká Alexandra Victoria, viceprezidentka prodeje a obchodu Bavarského zábavního parku, a dodává: „Lidé si zde budou moci vyzkoušet, kam až sahají hranice jejich fyzických možností a to jim zaručeně zvedne hladinu adrenalinu.“ Přitom bude záležet hlavně na individuální fyzické kondici, ochotě experimentovat a přijímat výzvy. „Pro milovníky přírody připravujeme expozice motýlů a orchidejí,“ uvedla dále Alexandra Victoria.

Parkem Bavaro budou návštěvníky provázet kvalifikovaní profesionálové, kteří ovládají světové jazyky a mají na provoz atrakcí patřičnou licenci. Hlavním cílem všech pracovníků parku je především bezpečnost klienta. Všechny venkovní atrakce a bezpečnostní zařízení navrhly a vyrobily přední společnosti a značky v oboru, kterými jsou Petzl a EDELRID nebo bezpečnostní systém Smart-Belay.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Popis jednotlivých atrakcí

  • Zip-line Skywalker ve výšce 12 metrů nad zemí najdeme systém stromových prolézaček, visacích mostů a lanovou dráhu, na které je možné dosáhnout rychlosti až 50 km/hod.
  • Letový simulátor Skydiver – z výšky 20 metrů se návštěvníkům naskytne panoramatický pohled na letovisko Punta Cana. Simulátor se otočí o 360 stupňů a vrací se zpět na zem. Skydiver unese najednou až tři osoby, je to tedy vhodná příležitost pobavit se společně s rodinou a přáteli.
  • Na pirátské lodi Climbing Garden se nachází 26 typů překážek ve čtyřech úrovních obtížnosti (např. Brazilská dálnice, Nepálský most, Zlatá brána).
  • 150 metrů dlouhá zorbingová dráha.
  • Hodinu a čtvrt trvající prohlídková trasa v horkovzdušném balonu Skyrider turistům nabídne neobyčejný pohled na plantáže cukrové třtiny, exotickou přírodu a nekonečné bílé pláže v oblasti Bavaro, Punta Cana a Cabeza de Toro.
  • Segway okruh
  • Dvě hřiště na Paintball
  • Jurský park – dinosauří expozice bude jednou z největších a nejnavštěvovanějších zábavních atrakcí Karibiku.
  • Bungee trampolína Crazy Jumper – na bezpečnostních lanech je možné vyzkoušet akrobatické skoky až do 10 metrové výšky.
  • Exkurze na horských kolech – po cyklostezkách různých úrovní obtížnosti se návštěvníci dostanou až k Bavarské laguně a panenským plážím.

 

Více informací o projektu naleznete na www.bavaroadventurepark.com.

Destinace měsíce: Dominikánská republika

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button