Partnerská sekceZahraničíZprávy

V Chorvatsku byl natáčen nový díl cestopisného dokumentu „Na cestě“

Partnerský článek

Produkční společnost Frmol pro Českou televizi již 10 let natáčí cestopis „Na cestě“, který má status nejúspěšnějšího pořadu programu ČT2 s průměrnou sledovaností okolo 400 000 diváků. Minulý týden byl v Chorvatsku natáčen nový díl tohoto cestopisného dokumentu.

Jiří Bartoška na břehu Modrého jezera v Imotski, Foto: Tomáš Schafer
Jiří Bartoška na břehu Modrého jezera v Imotski, Foto: Tomáš Schafer

Produkce Frmol získala v tomto roce tradiční ocenění Chorvatského turistického sdružení  „Zlaté pero“ za nejlepší TV příspěvek o severní Dalmácii. Atraktivitě pořadu přispívá účast dvou známých a vážených zástupců české herecké scény, herců Miroslava Donutila a Jiřího Bartošky. Jednou za rok se natáčí speciální dokument, kdy herci Bartoška a Donutil skutečně navštíví destinaci, která se představuje, a právě letos Chorvatsku připadla ta čest.

Herci navštívili Etno vesnici Kokorići ve Vrgorci, účastnili se přípravy speciálních jídel, poté si užívali krás CHKO Biokovo. Navštívili Červené a Modré jezero v Imotski, ochutnávali vína z Imotského kraje a velice je zaujaly „Stećci“, jenž nedávno byly zapsáni na seznam světového dědictví UNESCO. Pokračovali natáčením v pevnosti Klis, kde klišský uskoci předvedli část známé bitvy z 16. st. V Omiši se pak podíleli na přípravě Poljičkog soparnika. Natáčení ukončili ve Splitu v Diokleciánově paláci v doprovodu průvodce.

Cestování a natáčení cestopisného dokumentu je organizováno s pomocí Chorvatského turistického sdružení, Turistického sdružení Splitsko –dalmatinské župy a zastoupení Chorvatského turistického sdružení v České republice s cílem propagace Chorvatska na českém trhu.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button