Partnerská sekceZprávy

Užijte si lázně v severních Čechách

Partnerský článek

Když se řekne Ústecko, každý si vybaví Krušné hory, Labské pískovce a průmyslová města. To ale zdaleka není vše, co tento region nabízí. Patří sem i světoznámé historické lázně a wellness komplexy s nabídkou těch nejlepších služeb.

Lázeňský dům Beethowen, Foto: North West Convention Bureau
Lázeňský dům Beethowen, Foto: North West Convention Bureau

Pokud si to namíříte z Prahy na sever po dálnici D8, jste za hodinu jízdy ve městě, které je s lázeňstvím spojeno již od 18.století. Město Teplice nazývané také jako „malá Paříž“ je zasazeno do příjemné krajiny mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor, kousek od hranic s Německem. Horké léčivé prameny byly objeveny již v roce 762,v 11.století pak vznikly první lázně. Další vývoj zařadil Teplice mezi nejstarší lázně v Evropě. Jejich sláva dosáhla celoevropského rozměru, což potvrzují pobyty mnohých slavných osobností, které využily léčivých účinků teplických pramenů.

V dnešní době Lázně Teplice disponují čtyřmi lázeňskými domy a nabízejí vedle léčebných, wellness a balneo pobytů i řadu doplňkových služeb jako je pořádání konferencí či firemních setkání.

Největší z domů – Lázeňský dům Beethowen vznikl propojením 11 historických domů, pyšní se nejdelší tradicí ve střední Evropě a je pojmenován po slavném Ludwigu van Beethovenovi, který se tu léčilv letech 1811 – 1812 a začal tu psát i svou nejslavnější Devátou symfonii.

Beethowenův pokoj, Foto: North West Convention Bureau
Beethowenův pokoj, Foto: North West Convention Bureau

Zajímavostí je Beethowenův pokoj, ve kterém Mistr sám bydlel. Tento rohový pokoj patří mezi výjimečné ubytovací prostory, kdy může host užívat plně vybaveného moderního zázemí a zároveň vnímat dobovým vybavením původní atmosféru. Lázeňský dům Beethowendisponuje 323 lůžky a společenským sálem pro 150 osob. Lázně Teplice se zaměřují na léčbu pohybového aparátu dospělých i dětí od 3 měsíců.

Výskyt léčivých pramenů v celé oblasti dokazují i další lázeňské komplexy v nedalekém Dubí a Bílině či v Klášterci nad Ohří.

Historie, atmosféra a komfort láká do Tereziných lázní v Dubí přímo pod masivem Krušných hor.Komplex slouží jako vodoléčebný ústav s pestrou nabídkou procedur a je kompletně bezbariérovývčetně všech 134 pokojů. K lázním patří3 hektarový lesopark, opalovárna, tenisový kurt, minigolfové hřiště a venkovní vyhřívaný bazén.

O kousek dál po řece Ohři, narazíte na Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří. Lázně leží v centru přírodních dominant – zámeckým a lázeňským parkem a zříceninou Šumná. Jejich pestrá nabídka služeb jistě uspokojí každého klienta. Lázně nabízí rozsáhlý balneo program, elektroléčby, masérny, procházky po kolonádě, tenisové kurty či stáčírnu minerálních vod.

Přijďte si odpočinout a nabrat síly do krásného prostředí severočeských lázeňských měst. North West Convention Bureau Vám společně s Czech Tourism – Czech Convention Bureau tento sen pomůže splnit.

www.northwestconvention.cz

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button