Udržitelné cestování bez emisí nově v Helsinkách

Město Helsinky vyvinulo projekt, který překonává bariéru mezi teorií udržitelnosti a praxí. Díky technologii lze dobré úmysly proměnit v konkrétní výsledky s pozitivními, hmatatelnými účinky, pro blaho všech.

Místní správa vytvořila online službu Think Sustainably, která pomáhá volit udržitelné způsoby života a užít si město naplno. Navrhuje udržitelné služby jako jsou restaurace, obchody, památky, události a ubytování. První verze byla spuštěna v červnu 2019 a je pilotní službou, v současné době funguje jen omezený počet provozovatelů. Bude se však dále rozvíjet dále, aby zahrnoval co nejširší výběr udržitelných subjektů – od restaurací po dopravu.

Jak služba funguje?

Služba je založena na 17 kritériích přizpůsobených pro Helsinky, která byla vyvinuta společně s nezávislou mozkovnou Demos Helsinki, místními zájmovými skupinami a odborníky na udržitelnost. Těchto 17 zásad je rozděleno do čtyř tematických oblastí: energetika, jídlo a pití, sociální udržitelnost a ostatní.

Tato kritéria představují paradigmata, ve kterých je služba založena na výběru nejlepších obchodů ve městě, službách a ubytování, které praktikují environmentální a sociální udržitelnost. Think Sustainably také zahrnuje kurzy, které naučí základům konceptů udržitelného rozvoje. Město Helsinky se chrání tím, že obohacuje své návštěvníky a dává jim příležitost získat novou vizi budoucnosti, a to jak propagovat turistiku bez emisí, tak vzdělávat veřejnost i turisty o udržitelnosti.

Adéla Štechová

Autor Adéla Štechová (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..