Uber v Chorvatsku poprvé nabídne dopravu motorovými čluny

Americký zprostředkovatel osobní dopravy Uber vstoupil do nové obchodní oblasti: bude nyní zprostředkovávat i jízdu motorovými čluny. Prvním trhem bude Chorvatsko.

Foto: Boat rent Croatia

Společnost Uber oznámila, že v Chorvatsku spustí službu Uber Boat, jejíž funkce bude spočívat ve zprostředkování cest motorovými čluny mezi cestujícími a kapitány. Od 26. června letošního roku si tak v Chorvatsku stisknutím tlačítka v aplikaci Uber budete moci objednat nejen odvoz autem, ale také motorovým člunem.

Chorvatsko bude pro tuto službu testovacím trhu a Uber Boat bude dostupný po celé léto. Obchodní potenciál služba určitě má, protože v letním měsících je poptávka po přepravě mezi pevninou a chorvatskými ostrovy, případně mezi jednotlivými ostrovy, velmi vysoká.

Zpočátku však bude možné si člun objednat jen na pár tras: Uber Boat bude zatím jezdit ze Splitu a také od letiště Divulje na ostrov Hvar. Ani ceny nebudou úplně „uberovsky“ nízké: za celou loď se platí jednotná cena 352 eur. Nároční zákazníci mohou najmout „člun XL“ za pevnou cenu 440 eur. Náklady si pak pochopitelně mezi sebe cestující mohou rozpočítat. Kromě prosté přepravy je ještě k dispozici výlet lodí, kdy den na člunu od Uberu vyjde na 980 eur. V tomto případě však kapitán trasu přizpůsobuje přání zákazníka.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..