Kam jet?ZahraničíZprávy

Tyrolsko pro milovníky dálkové turistiky

Léto 2019 nabídne návštěvníkům Tyrolska, kromě těch stávajících, i nové dálkové trasy. Nechte se inspirovat.

Foto:TyrolWerbung

Ve Východním Tyrolsku byla vytvořena dálková trasa pro turisty, Isel Trail. Tato 90 km dlouhá pětidenní trasa vede podél nejdelší volně tekoucí ledovcové z města Lienz až do národního parku Vysoké Taury.

U „Grenzgänger“ se jedná o vícedenní trasu uprostřed pohoří Allgäuer Alpen. Vydáte-li se po ní, budete neustále překračovat rakousko-německé hranice mezi údolími Tannheimer Tal, Hintersteiner Tal a Lechtal. Má dohromady šest etap a všechny jsou náročné. Stezka vede přes suťová pole, po exponovaných sedlech a po strmých hřebenech.  Dohromady je během 6 dní nutné překonat 80 kilometrů a 6 000 výškových metrů.

Po čtyřech letech plánování a výstavby byla v roce 2018 otevřena dálková trasa „Alpenjuwelen“. Trasa je vhodná i pro začátečníky a vede z obce Garmisch-Partenkirchen Tyrolskem až do Jižního Tyrolska. Výchozím bodem je Zugspitze a dále se během 8 dní prochází romantická horská údolí Alp až do města Bolzano.

Na trase Gschnitztaler Hüttentour byly v roce 2018 postaveny po celé délce ukazatele a některé její úseky byly kompletně restaurovány. Tato pěti až šestidenní trasa patří k těm obtížným.

V údolí Ötztal je díky Ötztaler Urweg poprvé možné putovat od chaty k chatě. Dvanáct etap této dálkové trasy vede údolím od vesničky k vesničce. Turisté mají možnost si zakoupit výhodný balíček s ubytováním i transport zavazadel na trase.

A které ze stávajících tras jsou ty nejlepší? Je jich šest a představují to nejlepší, co mohou nároční horolezci v Tyrolsku nalézt.

Orlí stezka je královnou všech dálkových turistických stezek v Tyrolsku. Měří 420 kilometrů, a kdybyste ji zvládli projít celou, vyšlapali byste podrážkami pohorek siluetu letícího orla. Stezka prochází vysokohorským světem mezi obcemi St. Johann v Kitzbühelských Alpách , St. Christoph am Arlberg, Ströden a horskou chatu Stüdlhütte pod nejvyšší horou Rakouska, Großglocknerem, ve Východním Tyrolsku.

Náročná Berlínská stezka vede z Finkenbergu od horské chaty Gamshütte skrz vysokohorský přírodní park Zillertalské Alpy. Na trase na vás čekají úžasné výhledy na ledovce a na přírodní krásy alpské krajiny. Dalším zajímavým zážitkem na trase je návštěva horské chaty Berliner Hütte. Je to největší chata rakouského Alpinvereinu v Tyrolsku a byla jako první horská chata zařazena do seznamu chráněných památek.

Inntalská stezka, která se klikatí ve 2 000 metrech nad údolím Inntal skrz pohoří Tuxer Alpen, patří mezi tzv. gastrotúry. Všechny horské chaty nabízí výborné regionální lahůdky. Tyrolské speciality vám dodají sílu a vytrvalost, které bude potřebovat na 6 středně těžkých denních etap mezi horami Patscherkofel a Kellerjoch. Na trase vystoupáte kolem 4 000 metrů a naopak sestoupáte lehce přes 5 400 výškových metrů.

Na 100 kilometrech  Lechtalské stezky na vás čeká nádherná příroda a náročné terény. Stezka, v závislosti na variantě cesty, vede nejméně 85 kilometrů v nadmořské výšce 2 000 až 2 500 metrů podél hlavního hřebenu Lechtalských Alp. Stezka je rozdělena na 18 etap, které zkušení horolezci zvládnou za 10 až 19 dní. Na nejkratší trase překonáte téměř 7 000 výškových metrů v převážně náročném terénu.

Přes 5 000 výškových metrů, téměř 80 kilometrů délky, 8 horských chat – to všechno v jediném údolí. Stubaiská stezka patří mezi nejhezčí a současně nejnáročnější dálkové trasy ve Východních Alpách. Stezka je rozdělená do 7 etap a vede skrz údolí Stubaital. Hlavním lákadlem jsou nádherné výhledy na ledovce mezi horskými chatami Dresdner a Bremer Hütte.

Karnská hřebenovka protíná rakousko-italské hranice a vede po Karnském hřebeni ze západu na východ. Celková délka stezky dosahuje 168 kilometrů, celou trasu můžete zvládnout za 11 dní. Díky nádherným výhledům patří Karnská hřebenovka mezi nejoblíbenější dálkové trasy v Dolomitech. Trasa začíná v Sillianu v údolí Hochpustertal, několik z 11 etap jsou velmi náročné technicky i délkou pochodu, stezka končí v obci Unterhörl v Korutanech.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button